SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW na PGE Narodowym: Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Fiodorem Jemieljanienką?

KSW na PGE Narodowym: Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Fiodorem Jemieljanienką?

16.01.2017, godz. 17:26
Pudzianowski
foto: Super Express TV

Władze KSW chcą, by gala, która odbędzie się na PGE Narodowym w Warszawie, na długo została w pamięci kibiców. Do Polski chcą ściągnąć najbardziej rozpoznawalne nazwiska w świecie MMA. Bardzo możliwe, że lubiany przez fanów Mariusz Pudzianowski zmierzy się z legendą mieszanych sztuk walki - Fiodorem Jemieljanienką.

O możliwości występu Fiodora Jemieljanienki na gali KSW na PGE Narodowym w maju poinformował współwłaściciel największej federacji MMA w Europie Martin Lewandowski. Udzielił on wywiadu serwisowi #WHOATV, w którym opowiedział o możliwym przeciwniku Mariusza Pudzianowskiego na hitowym wydarzeniu. - Mam na stole gotową ofertę dla Fiodora, ale Stadion Narodowy potrzebuje więcej takich hitowych starć. Musimy też pamiętać, że Fiodor dostaje nieco inne pieniądze niż w przeszłości. Organizując KSW na takiej arenie jak Stadion Narodowy chcemy zagwarantować kibicom większą różnorodność i nie chcemy się koncentrować na jednej walce - podkreślił Lewandowski.

Gala KSW 39 na PGE Narodowym zaplanowana jest na 27 maja. Oprócz Mariusza Pudzianowskiego w stolicy powalczą między innymi Mamed Chalidow, Marcin Wrzosek czy Damian Janikowski. Wiadomo także kto zmierzy się o pas mistrza federacji w wadze ciężkiej. W swojej pierwszej obronie tytułu Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr. stanie w szranki z Marcinem Różalskim. "Król nokautu z Sao Paulo" pas wywalczył na grudniowej gali w Krakowie, gdzie pokonał Karola Bedorfa.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: