SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma KSW wprowadza rewolucyjną zmianę. Kibice będą zadowoleni!

KSW wprowadza rewolucyjną zmianę. Kibice będą zadowoleni!

06.07.2017, godz. 15:55
KSW, MMA, oktagon
foto: EAST NEWS

KSW wreszcie robi to, czego oczekiwali kibice mieszanych sztuk walki w Polsce. Właściciele największej federacji MMA w Europie uznali, że czas postawić kolejny krok w drodze do pełnego profesjonalizmu prezentowanych na galach starć. Już na KSW 40 walki mistrzowskie mają trwać nie trzy rundy, ale aż pięć!

O ważnej zmianie związanej z KSW poinformował współwłaściciel marki. Maciej Kawulski, w rozmowie z mmanews.pl, zaznaczył, że już od KSW 40 walki o pasy mistrzowskie potrwają 5 rund, więc zamiast 15 minut emocji fani zobaczą aż 25 minut starcia. - Jesteśmy prawie zdecydowani, że pojedynki mistrzowskie od kolejnej gali, czyli KSW 40, będą pojedynkami 5x5. To praktycznie pewne. Musiałoby wydarzyć się coś nieprzewidywalnego, żeby tak się nie stało - podkreślił jeden z szefów największej federacji MMA w Europie.

Przeczytaj też: Były mistrz KSW miał poważny wypadek. Podczas gaszenia pożaru, zapadła się podłoga

Skąd pomysł na przedłużenie najważniejszych walk? Przede wszystkim organizatorzy chcą przychylić się do próśb kibiców, którzy od długiego czasu domagają się takiego rozwiązania, przyzwyczajeni do gal największej federacji MMA na świecie - UFC. Oprócz tego 25 minut starcia ma być bardziej atrakcyjne i dramatyczne. Łatwiej mają mieć także sędziowie. Przy wyrównanych pojedynkach łatwiej będzie bowiem ocenić, który z zawodników przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: