SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma KSW35. Chalidow - Karaoglu: Znamy oficjalną punktację [ZDJĘCIE]

KSW35. Chalidow - Karaoglu: Znamy oficjalną punktację [ZDJĘCIE]

28.05.2016, godz. 14:22
Mamed Chalidow, Khalidov
Mamed Khalidov, Maiquel Falcao foto: KSW

Mamed Chalidow niejednogłośnie lepszy na punkty od Aziza Karaoglu - to oficjalny werdykt sędziów, którzy przyznali triumf Polakowi podczas piątkowej gali KSW 35. Werdykt, który wywołał sporo kontrowersji. Skrytykowali go dziennikarze, kibice, a nawet sam Mamed, który już na arenie próbował oddać pas mistrzowski niemieckiemu przeciwnikowi.

Chalidow po walce nie ukrywał żalu wobec kibiców. Uznał, że po 10 latach triumfów, chwila słabości mogła mu się przydarzyć. Niestety, fani w Ergo Arenie potraktowali Czeczena brutalnie, bezlitośnie wygwizdując, niesprawiedliwy ich zdaniem, werdykt. Co jednak zabawne, sędziowie okazali się niemal w zupełności zgodni: Chalidow w dwóch pierwszych rundach był lepszy od Karaoglu. W pierwszej, bo nie trafiał kolejnych ataków. W drugiej, bo gustownie kładł się na plecy. A przegrywać zaczął dopiero w trzeciej, gdy właściwie przestał walczyć. Ale przegrywał mimo to minimalnie, stąd jego triumf.

KSW wraca do korzeni?

Przeczytaliśmy ostatnio opinię Łukasza Jurkowskiego, zdaniem którego zaproszenie na kolejne gale KSW rapera Popka to powrót do prehistorii. Marketingowych początków. Do ponownej amatorki. Jeśli tak, to przynajmniej sędziowie-drukarze wrócili z zaświatów. Bo podobnie skandalicznego werdyktu w polskim oktagonie nie było już dawno.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: