SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Łukasz Jurkowski poznał rywala. Z kim powalczy Juras na KSW 39 Colosseum?

Łukasz Jurkowski poznał rywala. Z kim powalczy Juras na KSW 39 Colosseum?

13.03.2017, godz. 07:46
Łukasz Juras Jurkowski
foto: EAST NEWS

Władze federacji KSW postarały się, by Łukasz Jurkowski dostał trudnego rywala na pierwszą walkę po powrocie do sportu. W maju na PGE Narodowym z "Jurasem" powalczy Rameau Sokoudjou. Kameruńczyk w przeszłości prezentował się już polskim kibicom i był nawet mistrzem największej federacji mieszanych sztuk walki w Europie.

Łukasz Jurkowski przerwę od MMA zrobił sobie w maju 2011 roku. Wtedy to na gali KSW 15 przegrał i zapewnił, że kończy karierę. Skupił się na pracy dziennikarskiej. Wojownikowi najwyraźniej zabrakło jednak adrenaliny i pod koniec stycznia tego roku ogłoszono, że "Juras" wróci do oktagonu na gali KSW 39 Colosseum. Teraz ogłoszono przeciwnika, z którym Polak zmierzy się na hitowo zapowiadającej się imprezie na PGE Narodowym.

Rywalem Jurkowskiego będzie Rameau Sokoudjou. Kameruńczyk znany jest już kibicom mieszanych sztuk walki nad Wisłą. Na tej samej gali, na której przegrał "Juras", walczył on z Janem Błachowiczem. Wyszedł z tego starcia zwycięsko i zgarnął pas mistrza wagi półciężkiej. Stracił go niecałe pół roku później, gdy przegrał z polskim zawodnikiem w rewanżu. Jego rekord w zawodowej karierze to siedemnaście zwycięstw i szesnaście porażek. Łukasz Jurkowski może pochwalić się bilansem 15-10.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: