SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Mamed Chalidow wierny KSW. Gala w Manchesterze to tylko wyjątek

Mamed Chalidow wierny KSW. Gala w Manchesterze to tylko wyjątek

15.02.2017, godz. 16:52
KSW 35 gdzie oglądać? Mamed Chalidow w akcji
foto: Super Express

Mamed Chalidow, najbardziej rozpoznawalna postać polskiego MMA, już w maju zmierzy się z Borysem Mańkowskim na gali KSW 39: Colloseum. Wcześniej czeka go walka w Manchesterze w organizacji ACB. Fani wojownika nie muszą się jednak niepokoić - gala w Anglii to tylko wyjątek, a później zawodnika z Olsztyna obejrzymy tylko i wyłącznie w KSW.

11 marca w Manchesterze odbędzie się gala organizacji ACB (Absolute Championship Berkut). Udział w niej weźmie Mamed Chalidow, którego rywalem będzie Luke Barnatt, były zawodnik UFC, gdzie stoczył sześć walk. Dla fightera z Olsztyna będzie to powrót do MMA po kilkumiesięcznej przerwie. Jego ostatni pojedynek miał miejsce podczas gali KSW 35 w maju 2016 roku.

Występ w Manchesterze to jednak tylko epizod. Przedstawiciel organizacji ACB Baysangur Edelbiev przyznał, że Chalidow jest tylko "wypożyczony na jedną walkę". To oznacza odejście od kontraktu na wyłączność z KSW, ale po gali na Wyspach wojownika czeczeńskiego pochodzenia znów będzie można oglądać tylko na galach Konfrontacji Sztuk Walki.

Przed Chalidowem więc dwa pojedynki w krótkim odstępie czasu. Już 27 maja wróci bowiem do rywalizacji w KSW, bo na PGE Narodowym zmierzy się z Borysem Mańkowskim. Zawodnicy reprezentują różne kategorie wagowe (Mańkowski do 77 kg, Chalidow do 84 kg), dlatego też nie wiadomo jeszcze, w jakim limicie odbędzie się ich walka.

Co ciekawe Chalidow nie jest jedynym zawodnikiem z przeszłością w KSW, który powalczy w organizacji ACB. Innym takim wojownikiem jest Aslambek Saidow. W jego przypadku można mówić praktycznie o "transferze definitywnym".

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: