SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Mariusz Pudzianowski o uchodźcach: Wolałbym jeść chleb ze smalcem, ale mieć spokój

Mariusz Pudzianowski o uchodźcach: Wolałbym jeść chleb ze smalcem, ale mieć spokój

13.06.2017, godz. 18:06
Mariusz Pudzianowski
Mariusz Pudzianowski foto: Facebook

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny zajął stanowisko w sprawie kryzysu uchodźczego. Polski sportowiec jest wyraźnie negatywnie nastawiony do migrantów, którzy zalewają Europę. Obarcza ich winą za akty terrosrystyczne, które zostały dokonane na przestrzeni ostatnich miesięcy w Europie. Pudzianowski zgadza się z decyzjami polskiego rządu, by nie przyjmować do Polski uchodźców. Swoje poglądy wyraził na Facebooku, gdzie nie szczędził mocnych słów.

Na swoim profilu na Facebooku Mariusz Pudzianowski zacytował wywiad portalu wpolityce.pl z profesorem Ryszardem Legutko. Polski sportowiec opatrzył post swoim komentarzem, który popiera działalność polskiego rządu ws. nieprzyjmowania uchodźców. Komisja Europejska rozpoczęła proces legislacyjny przeciwko Polsce, Czechom i Węgrom, którzy nie wypełniają poleceń Unii Europejskiej. Taką postawę europejskiego organu skrytykował prof. Legutko, a wtóruje tej krytyce Pudzianowski.

Zawodnik MMA już wiele razy prezentował swoje poglądy w tej sprawie. "Pudzian" jest zdecydowanym przeciwnikiem przyjmowaniu do krajów europejskich muzułmańskich migrantów. Według niego są oni odpowiedzialni za akty terrosrytyczne przeprowadzane na terenie Europy. Pudzianowski uważa, że lepiej zapłacić karę w Unii Europejskiej, ale mieć spokojny i bezpieczny kraj, niż słuchać europejskich magnatów jak Francja, czy Niemcy i drżeć przed perspektywą kolejnych zamachów.

Z resztą przeczytajcie sami, co napisał "Pudzian".

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: