SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Mariusz Pudzianowski obchodził 40. urodziny! Tak zmieniał się przez lata [GALERIA]

Mariusz Pudzianowski obchodził 40. urodziny! Tak zmieniał się przez lata [GALERIA]

08.02.2017, godz. 08:21
Pudzianowski
foto:

Dzisiaj, 7 lutego 2017 roku, Mariusz Pudzianowski obchodzi swoje 40. urodziny! W sporcie osiągnął wszystko, co sobie założył. Potrafił nawet przejść wymagającą metamorfozę ze strongmana w zawodnika MMA. Zobaczcie, jak "Pudzian" zmieniał się przez lata. Zdjęcia robią wrażenie!

Mariusz Pudzianowski urodził się 7 lutego 1977 roku w Białej Rawskiej. Od zawsze interesował się sportem. Zaczął od trenowania sztuk walk, ale na poważnie postanowił zająć się ciężarami - i to z jakim skutkiem! W zawodach strongmanów dominował przez lata. Nie było na niego mocnych. Nie dość, że królował na krajowym podwórku (osiem mistrzostw Polski), to jeszcze ośmieszał rywali z całego świata. Sześciokrotnie wygrywał mistrzostwa Europy. Był także pięciokrotnym mistrzem świata.

Po tylu tytułach "Pudzian" poczuł, że w tej dyscyplinie jest spełniony. Postanowił więc poszukać nowego sportowego wyzwania - został zawodnikiem MMA! To wymagało od niego wielkiego poświęcenia. Całe życie budował niesamowitą muskulaturę, która w sztukach walki nie jest zbyt użyteczna. "Pudzian" zmienił trening, zrzucił kilogramy, zyskał szybkość i z powodzeniem zaczął występować na galach federacji KSW. Jego pierwsza walka z grudnia 2009 roku okazała się wielkim hitem. W 43 sekundy znokautował Marcina Najmana!

Teraz Pudzianowski rozwija się także jako juror w telewizji. W nowym show stacji Polsat "The Brain. Genialny umysł" będzie oceniał rywalizujących uczestników. Nie mamy wątpliwości, że da sobie radę, tak jak ze wszystkim, czego podjął się podczas swojej kariery. Z okazji 40. urodzin życzymy wszystkiego najlepszego!

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: