SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Martin Lewandowski o DOPINGU w KSW: Widziałem badania Pudzianowskiego i...

Martin Lewandowski o DOPINGU w KSW: Widziałem badania Pudzianowskiego i...

03.02.2017, godz. 20:16
Mariusz Pudzianowski trenuje
Mariusz Pudzianowski trenuje foto: Facebook

Martin Lewandowski, współwałściciel KSW, w wywiadzie dla portalu sport.pl wypowiedział się na temat testów antydopingowych i problemu dopingu w jego federacji. - Nie sądzę, żeby był to na tę chwilę taki problem, żeby robić z tego awantury i bić w dzwony - powiedział Lewandowski, który zdradził też, że widział... wyniki badań Mariusza Pudzianowskiego. Jak je skomentował wspówłaściciel KSW?

Temat testów antydopingowych na galach KSW wraca jak bumerang. Martin Lewandowski znów przyznał, że jego federacja nie przeprowadza takich badań, ale planuje je wprowadzić.
- Nie mamy jeszcze testów antydopingowych. Docelowo zamierzamy je wprowadzić. Nie chcę jeszcze deklarować kiedy. Jeśli chciałbym wprowadzić takie testy przed galą, to kasa, którą musielibyśmy na to przeznaczyć, byłaby podobna do budżetów całościowych niektórych organizacji - wyjaśnił Martin Lewandowski. - To się wiąże z wydatkami, procedurami, ale także z ludźmi, którzy znają się na rzeczy i są w stanie to poprowadzić.
Związany z KSW Łukasz "Juras" Jurkowski powiedział niedawno, że w polskim MMA aż 70 procent zawodników przyjmuje zakazane substancje. Co na Lewandowski?
- Wbrew pozorom wśród naszych największych gwiazd nie jest to problem. Mogę nawet powiedzieć i myślę, że Mariusz nie będzie mi miał tego za złe, że widziałem wyniki badań Mariusza Pudzianowskiego i wbrew temu, co tam wszyscy donoszą, jest jednym z czystszych zawodników, którzy walczą w MMA na świecie. O tych największych zawodników byłbym spokojny. Problem dopingu jest głównie na znacznie niższym etapie, gdzie zawodnicy chcą szybko zrobić szybkie pieniądze. A na wszystko potrzeba czasu - dodał Martin Lewandowski.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: