SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Michał Materla w KSW. Kim jest i co osiągnął jeden z najlepszych wojowników w Polsce?

Michał Materla w KSW. Kim jest i co osiągnął jeden z najlepszych wojowników w Polsce?

15.12.2016, godz. 07:28
Michał Materla vs Rousimar Palhares
foto: KSW

Michał Materla jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich zawodników MMA. W latach 2012-2015 był mistrzem KSW w wadze średniej. Urodzony w Szczecinie wojownik pas stracił rok temu w Krakowie po błyskawicznej porażce z Mamedem Chalidowem. Co Michał Materla osiągnął w dotychczasowej karierze?

Urodzony 10 kwietnia 1984 roku Michał Materla sportową karierę w MMA rozpoczął w listopadzie 2003 roku. W 2006 roku wygrał turniej KSW w wadze średniej. W finale pokonał Krzysztofa Kułaka.

W 2011 roku znany z efektownych tatuaży Materla (pseudonim "Cipao") wystąpił na gali KSW 15 "Współcześni Gladiatorzy", gdzie pokonał Gregory'ego Babene i po czterech triumfach z rzędu dostał szansę walki o pas mistrza federacji KSW w wadze średniej. Jego rywalem był Jay Silva. W trakcie tego pojedynku Materla doznał kontuzji, ale mimo to wygrał decyzją sędziów. Po roku przerwy obronił pas w walce z Rodneyem Wallace'em, którego pokonał przez nokaut w 21 sekund. W trakcie następnej obrony zwyciężył z Kendallem Grove'em jednogłośną decyzją sędziów. Później doszło do rewanżu między Materlą a Silvą. Wygrał go ten drugi, lecz porażka w tym starciu nie miała żadnego znaczenia dla Polaka, ponieważ nie bronił mistrzowskiego pasa.

23 maja 2015 roku zwyciężył z Tomaszem Drwalem poprzez techniczny nokaut, a tytuł stracił w piątej obronie. Wówczas w krakowskiej Tauron Arenie na gali KSW 33 mierzył się ze swoim dobrym znajomym Mamedem Chalidowem i przegrał po błyskawicznym nokaucie. W dwóch ostatnich walkach na KSW pokonał Antoniego Chmielewskiego i Rousimara Palharesa.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: