SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Michał Materla wciąż za kratami. Sąd przedłużył areszt wojownika KSW

Michał Materla wciąż za kratami. Sąd przedłużył areszt wojownika KSW

09.03.2017, godz. 07:17
Michał Materla: Szczecin mobilizuje Materlę
Michał Materla foto: KSW

Michał Materla, decyzją Sądu Okręgowego w Poznaniu, pozostanie na dłużej w areszcie. Ma to związek z dochodzeniem, prowadzonym w sprawie udziału wojownika KSW w zorganizowanej grupie przestępczej. Znany z oktagonu zawodnik spędzi za kratami kolejne trzy miesiące. Obrona zapowiada odwołanie się od tej decyzji.

Michał Materla w ręce funkcjonariuszy trafił w połowie grudnia. Wtedy to policja i Centralne Biuro Śledcze zatrzymało aż dwadzieścia jeden osób w kilku województwach, które miały związek z udziałem w grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Czołowy wojownik federacji KSW podejrzewany jest także o handel narkotykami. Niedługo po zatrzymaniu prokuratura wystąpiła z wnioskiem o trzymiesięczny areszt dla 32-latka. Sąd Okręgowy w Poznaniu przychylił się do niego i sportowiec trafił za kraty.

Niedługo przed upływem trzech miesięcy pani prokurator złożyła kolejny wniosek. Tym razem o przedłużenie aresztu. W środę sąd odbył posiedzenie w tej sprawie. Mecenas Jakub Łysakowski, obrońca Michała Materli, w rozmowie z portalem sportowefakty.wp.pl, powiedział, że druga strona nie miała żadnych nowych dowodów, ale i tak podtrzymała swój wniosek. Przychylił się do niego sąd w Poznaniu. Oznacza to, że "Cipek" posiedzi w areszcie przynajmniej do 7 czerwca.

Kolejny tydzień zapowiada się pracowicie dla obrony zawodnika mieszanych sztuk walki. Może ona w terminie siedmiu dni złożyć odwołanie do sądu apelacyjnego i wydaje się, że to zrobi.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: