SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Michał Materla zostaje w areszcie. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich

Michał Materla zostaje w areszcie. Interwencja Rzecznika Praw Obywatelskich

02.03.2017, godz. 06:49
Michał Materla, KSW, MMA
foto: EAST NEWS

Michał Materla pozostanie w areszcie co najmniej do końca tego miesiąca. Na konferencji prasowej obrońca oraz menedżer zawodnika przedstawili sytuację 32-latka. Strona Materli twierdzi, że w czynnościach prokuratury było sporo zaniedbań i niedopatrzeń, ale sąd nie podzielił ich stanowiska, odrzucając wszelkie zażalenia. To oznacza, że zawodnik mieszanych sztuk walki nie wyjdzie na wolność przed 30 marca. Sprawa otarła się nawet o Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Materla został oskarżony o obrót narkotykami i udział w grupie przestępczej. Podczas zatrzymania zawodnika użyto paralizatora i opublikowano nagranie z tego zdarzenia. Sprawa oburza adwokata Materli, Jakuba Łysakowskiego. Obrońca twierdzi, iż nie było podstaw do użycia takich środków, ponieważ Materla nie stawiał oporu i nie utrudniał pracy służbom. Mecenas nie rozumie także, dlaczego opublikowano nagranie z zatrzymania? Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił jednak zażalenie Łysakowskiego i postanowił, że jego klient dokończy areszt.

Prokuratura złożyła, o dziwo, wniosek o kolejne trzy miesiące aresztu dla Materli. Obrona ma zamiar przedstawić wnioski dowodowe, które mają przekonać sąd, iż nie ma podstaw do kolejnych miesięcy aresztowania. Wcześniej dowody te zbagatelizowała prokuratura. Równocześnie strona zawodnika zgłosiła sprawę do Rzecznika Praw Obywatelskich, a jego biuro przedstawiło listę zaniedbań, których prokuratura dopuściła się w tej sprawie. Losy zawodnika rozstrzygną się więc w kolejnych tygodniach, a do końca marca pozostanie w celi dla niebezpiecznych więźniów.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: