SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Milionerka Joanna Jędrzejczyk! Kiedyś sprzedawała truskawki, teraz rozbiła bank

Milionerka Joanna Jędrzejczyk! Kiedyś sprzedawała truskawki, teraz rozbiła bank

18.03.2017, godz. 02:00
Joanna Jedrzejczyk_1pub
Joanna Jedrzejczyk podczas walki z Valerie Letourneau foto:

Joanna Jędrzejczyk (30 l.) wyrosła na jedną z największych polskich gwiazd sportów walki, w USA jest niesamowicie popularna. I pomyśleć, że mistrzyni UFC w wadze słomkowej za pierwszą zawodową walkę dostała... 300 zł. Teraz jednak rozbiła bank! Jej wpływy w 2016 roku wyniosły 8 700 000 złotych, co daje jej jedenaste miejsce w "Złotej Setce", przygotowywanej przez "Super Express" liście najlepiej zarabiających polskich sportowców.

JJ zanotowała rekordowy awans w porównaniu z poprzednią edycją "ZS". W 2016 roku stoczyła dwie walki - najpierw z Claudią Gadelhą, na której zarobiła ponad milion złotych. Kasę życia dostała jednak za wygrany pojedynek w Nowym Jorku z Karoliną Kowalkiewicz na UFC 205. Wypłata za samą walkę wyniosła ponad milion złotych, a lwią część jej zarobków stanowią przychody z pay-per-view. Dostęp do gali UFC 205 wykupiło ok. 1 mln 300 tys. kibiców, dzięki czemu Polka wzbogaciła się o ok. 1,5 mln dolarów! Dzięki sukcesom i rosncej popularności coraz chętniej lgną do niej reklamodawcy, którzy w ubiegłym roku przelali na jej konto ok. pół miliona złotych.

Początki były jednak ciężkie. - Nie miałam pieniędzy na jedzenie, a bardzo chciałam się rozwijać. Pracowałam od 4 rano, żeby dorobić, a potem te grosze inwestowałam w siebie. Zdarzało mi się walczyć za darmo, raz nawet wyszłam osiem tysięcy na minusie, bo musiałam uzbierać na wyjazd na MŚ w muay thai - powiedziała "SE" Jędrzejczyk, która dorabiała, m.in. sprzedając truskawki i gazety.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: