SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma MMA: Dawid Żywica NIE ŻYJE. Nagła śmierć 25-latka

MMA: Dawid Żywica NIE ŻYJE. Nagła śmierć 25-latka

27.12.2016, godz. 07:52
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Dawid Żywica, mistrz PLMMA w wadze koguciej i ostatnio muszej, nie żyje. O jego śmierci poinformował serwis fightsport.pl. Zawodnik mieszanych sztuk walki trafił do szpitala w czasie świąt. Zmarł w poniedziałek, około godziny 10.

Dawid Żywica miał stoczyć swój kolejny pojedynek 4 marca 2017, podczas gali PLMMA 72 w Łomiankach. Z jego zdrowiem było wszystko w porządku. 24 grudnia na swoim Facebooku dodał wpis, życząc fanom Wesołych Świąt. Jak podaje portal fighsport.pl, wyjechał z Bielska-Białej do rodziny na święta. Z niewiadomych przyczyn trafił do szpitala, gdzie niestety przegrał walkę o życie. W poniedziałek rano Żywica zmarł po nieskutecznej akcji reanimacyjnej,

25-latek reprezentował Berserkers Team oraz Veto Team Bielsko-Biała. MMA zajmował się od 2010 roku. W swojej karierze stoczył 18 walk. 10 z nich wygrał, 7 przegrał, a jedną zremisował. Po raz ostatni walczył na warszawskim Torwarze. 4 listopada na gali PLMMA 70 pokonał Sonica Valerianova, co pozwoliło mu zdobyć mistrzowski pas w wadze muszej.

autor: Piotr Kupisz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: