SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma MMA: Marcin Held w UFC. Pierwszy męski pas już niedługo dla Polski?

MMA: Marcin Held w UFC. Pierwszy męski pas już niedługo dla Polski?

30.08.2016, godz. 13:48
Marcin Held
foto: Super Express

Marcin Held to jedna z największych gwiazd polskiego MMA. Zawodnik wagi lekkiej niedawno rozstał sie z renomowaną federacją Bellator. Długo nie pozostawał bez kontraktu. Szybko zgłosiło się po niego UFC i jeszcze w tym roku nasz wojownik ma stoczyć pierwszą walkę w największej na świecie organizacji.

Marcin Held to zawodnik, który rozsławił polskie MMA na świecie. Nasz wojownik kontrakt z Bellatorem (drugą siłą mieszanych sztuk walki na świecie) podpisał w wieku osiemnastu lat. W organizacji tej stoczył trzynaście walk. Wygrał aż dziesięć z nich i przegrał tylko trzy. Niestety, słabszy okazał się między innymi w pojedynku o pas mistrzowski z Willem Brooksem. Ogólnie w MMA walczył dotąd dwadzieścia sześć razy. Przegrał tylko czterokrotnie, resztę starć wygrał.

Teraz Held swoich sił spróbuje w UFC. Największa federacja mieszanych sztuk walki na świecie zaufała Polakowi i dała mu kontrakt. Pierwszą walkę ma stoczyć jeszcze w tym roku. 24-latek posiada czarny pas w brazylijskim jiu-jitsu, a najlepiej radzi sobie w parterze. Niewykluczone, że za jakiś czas Polak wreszcie będzie dzierżył jeden z męskich pasów UFC.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: