SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Oficjalnie: Joanna Jędrzejczyk - Jessica Andrade o pas na UFC 211

Oficjalnie: Joanna Jędrzejczyk - Jessica Andrade o pas na UFC 211

24.02.2017, godz. 07:29
Joanna Jędrzejczyk
foto: EAST NEWS

Joanna Jędrzejczyk w kolejnej obronie pasa mistrzowskiego federacji UFC powalczy z Jessicą Andrade. Informację, która od kilku tygodni krążyła w mediach, potwierdziła wreszcie organizacja. Starcie odbędzie się w pierwszej połowie maja podczas gali UFC 211. Dla naszej wojowniczki będzie to piąta obrona pasa.

Joanna Jędrzejczyk ma świetny bilans 13-0, a walka z Jessicą Andrade będzie piątą obroną pasa mistrzowskiego najbardziej cenionej organizacji mieszanych sztuk walki UFC w kategorii słomkowej. Starcie odbędzie się 13 maja. Tego dnia w Dallas zaplanowano galę UFC 211, na której zobaczymy również między innymi starcie o mistrzostwo wagi ciężkiej mężczyzn. W walce tej Stipe Miocić zmierzy się z Juniorem Dos Santosem.

25-letnia Andrade od kilku tygodni była wymieniana jako pretendentka numer jeden do bitwy z mistrzynią. Brazylijka zaliczyła w przeszłości nieudaną przygodę z wagą kogucią i postanowiła przenieść się do kategorii słomkowej. Tutaj pokonała trzy czołowe zawodniczki z rzędu. Najpierw na rozkładzie znalazła się Jessica Penne, później Joanne Calderwood, a ostatnio zmiażdżyła wręcz Angelę Hill.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: