SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Polski fighter spełnia marzenia. Powalczy w UFC!

Polski fighter spełnia marzenia. Powalczy w UFC!

23.03.2017, godz. 17:25
Adam Wieczorek w UFC
foto: Facebook

Adam Wieczorek to dwunasty reprezentant Polski, który podpisał umowę z UFC. Chorzowianin od początku zawodowej kariery marzył o występach w największej organizacji mieszanych sztuk walki i z pewnością da z siebie wszystko, żeby zostać jednym z najlepszych zawodników wagi ciężkiej. Kim jest nowy nabytek amerykańskiej federacji?

Transfer Polaka wywołał ogromną sensację w świecie polskiego MMA. Adam Wieczorek od początku kariery podkreślał, że marzy o walkach w UFC i w końcu dostał szansę! Najlepsza organizacja mieszanych sztuk walki interesowała się Polakiem już od grudnia 2015 roku, lecz dopiero teraz zaproponowała mu kontrakt.

Fighter postanowił podzielić się swoim szczęściem na Facebooku. - Podpisałem kontrakt z UFC i od tego momentu kolejne walki będę toczył dla tej organizacji - skomentował Wieczorek. Czy polski zawodnik wykorzysta okazję i postawi się trudnym rywalom z wagi ciężkiej?

Adam Wieczorek rozpoczął zawodową karierę w 2011 roku. Fighter wygrał siedem walk z rzędu, a jego dotychczasowy bilans to 8-1. Jedynym przeciwnikiem, który pokonał 196-centymetrowego twardziela jest walczący w UFC Marcin Tybura, lecz zawodnicy spotkali się w czasach, kiedy Wieczorek dopiero zaczynał karierę, a jego pogromca był w szczytowej formie. Nowy nabytek amerykańskiej federacji najprawdopodobniej wystąpi 21 października podczas gali w Gdańsku.

autor: Łukasz Biernacki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: