SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma POPEK kontra PUDZIAN na KSW 37! [FOTO, WIDEO]

POPEK kontra PUDZIAN na KSW 37! [FOTO, WIDEO]

26.09.2016, godz. 20:24
Pudzian vs Popek
foto:

Polska federacja MMA - KSW - wielokrotnie udowadniała, że potrafi łączyć wielkie sportowe emocje z rozrywką dla mas. Do historii przeszedł choćby pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem, który był debiutem "Pudziana" w mieszanych sztukach walki. Kilka dni temu KSW zakontraktowała nowego zawodnika. Został z nim gwiazdor sceny muzycznej - Paweł Rak. "Popek" w swoim pierwszym starciu powalczy z... Pudzianowskim!

Paweł Rak to nie nowicjusz jeśli chodzi o MMA. "Król Albanii" walczył już w mieszanych sztukach walki, gdy mieszkał na Wyspach Brytyjskich. Wtedy wziął udział w trzech pojedynkach. Dwa pierwsze wygrał, a w kolejnym rywal nie dał mu szans. Po porażce "Popek" dał sobie spokój ze sportem i zaangażował się w projekt "Gangu Albanii", zespołu muzycznego, który stworzył z Borixonem. Po powrocie do kraju stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wśród młodego pokolenia. Nic dziwnego, że sidła zarzuciła na niego rodzima federacja MMA - KSW.

Kilka dni temu władze poinformowały, że podpisały kontrakt z Rakiem. W poniedziałek na treningu medialnym przed galą KSW 36 został zaprezentowany pierwszy rywal "Popka". Na pierwszy ogień pójdzie Mariusz Pudzianowski. "Pudzian" stoczył już kilka walk na galach organizowanych przez federację. To właśnie KSW dało mu szansę debiutu w mieszanych sztukach walki. Pojedynek Rak - Pudzianowski z pewnością nie będzie wybitnym sportowym wydarzeniem, ale marketingowo to po prostu musi się udać! Walka odbędzie się podczas gali KSW 37 w Krakowie.

Źródło: Super Express TV
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: