SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Prezydent UFC: Joanna Jędrzejczyk mnie TERRORYZOWAŁA!

Prezydent UFC: Joanna Jędrzejczyk mnie TERRORYZOWAŁA!

10.07.2017, godz. 08:25
Joanna Jędrzejczyk, Jessica Andrade
Joanna Jędrzejczyk podczas walki z Jessicą Andrade foto: AP

W weekend świat obiegła informacja, że Joanna Jędrzejczyk bardzo chciała zastąpić na UFC 213 Amandę Nunes. Niestety, nie było to możliwe z powodu... testów ciążowych. Zawodniczki mają obowiązek wykonać takie na 72 godziny przed walką. Czasu było zbyt mało. Prezydent UFC Dana White przyznał, że Polka bardzo chciała zmierzyć się z Valentiną Szewczenko i nie dawała mu w związku z tym spokoju.

Kilka godzin przed pierwszą walką na UFC 213 w Las Vegas okazało się, że Amanda Nunes ma problemy ze zdrowiem i trafiła do szpitala. W związku z tym Joanna Jędrzejczyk zgłosiła gotowość do walki z Valentiną Szewczenko. Szefostwo największej federacji mieszanych sztuk walki na świecie nie mogło jednak zgodzić się na ten pojedynek, ponieważ "JJ" nie wykonała wcześniej testów ciążowych. W regulaminie UFC istnieje zapis o takiej konieczności, a na wynik próby czeka się 72 godziny. Nawet mistrzyni nie mogła obejść tego przepisu, w związku z czym do walki nie doszło.

Więcej o tym dlaczego nie doszło do walki przeczytacie tutaj: Joanna Jędrzejczyk nie mogła wystąpić w UFC! Zadecydował test ciążowy!

Prezydent UFC na konferencji prasowej po gali poinformował, że wojowniczka z Olsztyna mocno naciskała na możliwość walki. - Joanna Jędrzejczyk mnie terroryzowała. Nie mogłem się jednak na to zgodzić. Przede wszystkim z powodu testów medycznych, które muszą być przeprowadzone przed pojedynkami w naszej organizacji - podkreślił Dana White. Najważniejsza osoba w UFC była jednak pełna podziwu dla zapału swojej podopiecznej.

Wszystko o Joannie Jędrzejczyk

- Joanno, jesteś wspaniałą, niesamowitą wojowniczką. To zaszczyt mieć cię u nas - skomentował postawę mistrzyni wagi słomkowej White. Nawet jeśli "JJ" nie uratowała zawodów w Las Vegas, to sama chęć i determinacja z pewnością wystarczyły, by znacząco zapunktować u szefów. Może mieć to wpływ na kolejne kontrakty Polki w UFC.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: