SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Prezydent UFC: To ona będzie następną rywalką Joanny Jędrzejczyk [WIDEO]

Prezydent UFC: To ona będzie następną rywalką Joanny Jędrzejczyk [WIDEO]

06.02.2017, godz. 10:39
Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz, UFC
Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz, UFC foto: EAST NEWS

Wygląda na to, że Joanna Jędrzejczyk wreszcie poznała swoją najbliższą rywalkę! Po gali UFC Fight Night 104 prezydent największej na świecie federacji Dana White przyznał, że w kolejnej walce mistrzyni pasa wagi słomkowej prawdopodobnie zmierzy się z bardzo groźną Jessicą Andrade.

Joanna Jędrzejczyk w UFC robi zawrotną karierę. Polka nie dość, że jest mistrzynią wagi słomkowej najbardziej rozpoznawalnej federacji MMA na świecie, to jeszcze znalazła się w dziesiątce najlepszych zawodników bez podziału na kategorię i płeć. Nic dziwnego, że szefostwo organizacji chce wykorzystać potencjał swojej czempionki i szuka dla niej kolejnych wyzwań. Prezydent Dana White w rozmowie z Fox Sports 1 na gali UFC Fight Night 104 przyznał, że prawdopodobnie znaleziono już kolejną przeciwniczkę dla naszej rodaczki.

- Zdecydowanie następna będzie Jessica Andrade. Kiedy widzisz jak ona dziś walczyła, to możesz wyobrazić sobie je obie gotowe do starcia. To będzie bezwzględna wojna, a fanom przysporzy ona mnóstwo frajdy - stwierdził White. W weekend Andrade pokonała na punkty Angelę Hill, notując trzecie zwycięstwo z rzędu. Zapowiadane starcie z Brazylijką będzie dla Jędrzejczyk piątą obroną pasa mistrzowskiego. Szczegółów na razie nie znamy, ale gala, na której odbędzie się ta walka, zorganizowana zostanie najpewniej w kwietniu.

Próbka umiejętności Jessiki Andrade:

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: