SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Rosyjski wojownik brutalnie pobity we własnym mieszkaniu! Cudem uszedł z życiem [ZDJĘCIE]

Rosyjski wojownik brutalnie pobity we własnym mieszkaniu! Cudem uszedł z życiem [ZDJĘCIE]

03.01.2017, godz. 09:55
Rasuł Mirzajew, MMA
foto: Twitter

Rasuł Mirzajew to jeden z najpopularniejszych zawodników mieszanych sztuk walki w Rosji. Wojownik wzbudza jednak tyle samo zachwytów, co i negatywnych emocji. Ostatnio w jego mieszkaniu zjawili się napastnicy, którzy najwyraźniej nie szanują sportowych wyczynów zawodnika kategorii piórkowej. Został on pobity kijami bejsbolowymi oraz postrzelony. To cud, że przeżył!

Rasuł Mirzajew i problemy to chyba synonimy. Gdy w 2011 roku wojownik doprowadził do śmierci 19-letniego Iwana Agafonowa, wydawało się, że jego sportowa kariera dobiegła końca. Zawodnik MMA powalił studenta jednym ciosem przed nocnym klubem. Pech chciał, że ofiara uderzyła głową w chodnik i kilka dni później chłopak zmarł w szpitalu. Znanemu z występów na największych rosyjskich galach sportowcowi groziło nawet piętnaście lat więzienia. Prokuratura zmieniła jednak stawiane mu zarzuty i dzięki temu za kratkami spędził tylko piętnaście miesięcy.

Wszystko wskazuje na to, że Mirzajew nie wyciągnął z tamtych wydarzeń wniosków. Media w Rosji podały, że został bardzo brutalnie pobity w swoim mieszkaniu. Napastnicy mieli ze sobą cały arsenał broni. 30-latek okładany był kijami bejsbolowymi, duszony metalowymi łańcuchami, a gdy nie poddawał się, padły strzały z broni palnej. W ciężkim stanie sportowca przewieziono do szpitala i wydawało się, że jeśli dojdzie do siebie, to zajmie mu to dużo czasu.

Ku zdziwieniu wszystkich Rasuł Mirzajew nie ucierpiał tak mocno, jak przypuszczano. Po usunięciu pocisków i opatrzeniu ran lekarze stwierdzili, że życiu wojownika nie zagraża już niebezpieczeństwo. Niedługo później w placówce pojawili się znajomi ofiary. Policja wszczęła już śledztwo w sprawie brutalnego pobicia. Rosyjskie media przypuszczają, że 30-letni zawodnik mieszanych sztuk walki padł ofiarą zemsty. Według nieoficjalnych informacji kilka dni temu Mirzajew wdał się w bójkę w jednym z moskiewskich klubów.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: