SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Sąd bezwzględny dla gwiazdy KSW. Michał Materla zostaje w areszcie

Sąd bezwzględny dla gwiazdy KSW. Michał Materla zostaje w areszcie

05.01.2017, godz. 08:07
Michał Materla, KSW, MMA
foto: EAST NEWS

Michał Materla pozostanie w areszcie do wyjaśnienia całej sprawy. Taką decyzję podjął Sąd Okręgowy Poznaniu, czym podtrzymał środek zapobiegawczy w postaci dalszego trzymiesięcznego zatrzymania zawodnika MMA. 32-latkowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Michał Materla przebywa w areszcie od 14 grudnia. Wówczas funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali jego oraz pozostałe osoby pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej, a także udziału w nielegalnym obrocie narkotykami. Grozi im za to 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Poznaniu zastosował środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu, lecz obrońca zawodnika MMA Jakub Łysakowski wniósł zażalenie dotyczące zatrzymania swojego klienta.

Na wtorek 3 stycznia zostało zaplanowane posiedzenie Sądu Okręgowego w stolicy Wielkopolski, które miało zadecydować o dalszej przyszłości Michała Materli. Jednak jego decyzją 32-latek pozostanie zatrzymany do pełnego wyjaśnienia sprawy. - Jest to dla mnie szokująca decyzja, ponieważ prokurator nie był w stanie odpowiedzieć na argumenty obrony. Szkoda, że dziennikarze nie posiadają dostępu do materiałów, które mają świadczyć o sprawstwie. Pewnie byście nie uwierzyli, że na takiej podstawie można kogoś przetrzymywać w areszcie. Teraz wprowadzimy w życie plan B. Będziemy składali wnioski dowodowe, celem wykazania, że doszło do nieporozumienia. Co prawda to prokurator powinien dostarczyć materiały, które ewidentnie wskazują na winę. W tej sytuacji musimy zrobić wszystko, by wykazać, że to błędna decyzja - poinformował jego adwokat cytowany przez portal eurosport.onet.pl

Jednak na trzymiesięcznym areszcie może się nie skończyć, ponieważ prokurator może wystąpić o jego przedłużenie. - Istnieje taka obawa, ale naszą rolą będzie przekonanie sądu, że aresztowanie nie powinno być stosowane. Zapewniam, że Michał Materla nie pomoże prokuraturze w rozbiciu grupy przestępczej, składając zeznania. Z tej prostej przyczyny, że nie ma pojęcia o działalności tej grupy - dodaje Łysakowski. Powiedział również, że Materla trenuje oraz dba o zdrowe odżywanie na tyle, na ile jest w stanie w tych warunkach.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: