SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Sensacyjne doniesienia! Mamed Chalidow powalczy na... gali UFC w Gdańsku?

Sensacyjne doniesienia! Mamed Chalidow powalczy na... gali UFC w Gdańsku?

04.08.2017, godz. 17:47
Mamed Chalidow, Khalidov
Ryuta Sakurai, Mamed Khalidov foto: KSW

To byłby prawdziwy hit! Wielka gwiazda mieszanych sztuk walk w Polsce oraz jeden z najlepszych wojowników w naszym kraju Mamed Chalidow podobno negocjuje warunki kontraktu z UFC! 37-latek, który ostatni raz walczył podczas gali KSW 39: Colosseum, miałby ponownie wejść do oktagonu podczas imprezy w Gdańsku, którą organizuja największa federacja MMA na świecie.

Mamed Chalidow po raz ostatni walczył na gali KSW 39: Colosseum na PGE Narodowym, kiedy to w pojedynku wieczoru pokonał Borysa Mańkowskiego. Tuż po zakończeniu starcia 37-letni fighter został wygwizdany przez kibiców i wściekły zszedł do szatni. Wiele wskazuje na to, że był to jego ostatni występ w polskiej federacji, bo po wygaśnięciu kontraktu zawodnik nie był skłonny go przedłużyć.

Teraz najbliżej mu do organizacji ACB, w której debiutował w marcu, jednak sensacyjną informację podał Adam Zubayraev z portalu sport-express.ru, który przyznał, że Chalidow rozmawia z UFC! - Mamed negocjuje z UFC. Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, to Khalidov zadebiutuje 21 października w Polsce - napisał na Twitterze. Chodzi o galę UFC, która w październiku odbędzie się w Gdańsku.

Co ciekawe to nie pierwszy raz, kiedy największa federacja MMA proponuje walkę Chalidowowi. Negocjacje toczyły się już w 2012 roku, ale wtedy zawodnik nie był skłonny przyjąć oferty ze względów finansowych. Jak będzie tym razem? Jeśli zgodziłby się na propozycję od UFC, byłby to z pewnością wielki hit!

Mamed Chalidow kończy z KSW?!

Wielka zmiana w KSW! Walki o mistrzostwo już nie będą takie same

Bonusy za KSW 39: Chalidow, Różalski i Mańkowski wyróżnieni

Źródło: EskaGo
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: