SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Skandal! Zawodniczka MMA straciła przytomność, a sędzia nie przerwał walki [WIDEO]

Skandal! Zawodniczka MMA straciła przytomność, a sędzia nie przerwał walki [WIDEO]

16.01.2017, godz. 12:13
Amy Montenegro, Celine Haga
foto: Twitter

Na gali Invicta FC 21 mogło dojść do olbrzymiej tragedii. Kilka sekund przed końcem walki z Celine Hagą, Amy Montenegro stracił przytomność po duszeniu. Sędzia ringowy nie zauważył, że wojowniczka się nie rusza i walki nie przerwał. Choć ostatecznie na punkty wygrała druga z zawodniczek, to fani mieszanych sztuk walki są oburzeni.

Nikt nie spodziewał się chyba, że gala w Kansas City zakończy się tak wielkim skandalem. Na chwilę przed końcem walki Amy Montenegro - Celine Haga Amerykanka straciła przytomność. 33-latka nie ruszała się, a sędzia ringowy nie reagował. Z tego powodu Haga nie wygrała walki, na co zasłużyła. Na punkty lepsza okazała się Amerykanka. Wszyscy sędziowie punktowi przyznali Montenegro zwycięstwo 29:28.

Nawet nie chcemy sobie wyobrażać do jakiej tragedii mogłoby dojść, gdyby starcie tych pań potrwało kilka sekund dłużej. Sędzia Greg Franklin zasłużenie znalazł się w ogniu krytyki i fani MMA oczekują, że odpocznie trochę od pracy. Fakt, że Montenegro leżała nieprzytomna odkrył dopiero, gdy rozdzielił obie wojowniczki.

 

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: