SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Tak Joanna Jędrzejczyk walnęła rywalkę aż 212 razy!

Tak Joanna Jędrzejczyk walnęła rywalkę aż 212 razy!

15.05.2017, godz. 02:00
Joanna Jędrzejczyk, Jessica Andrade_1pub
Joanna Jędrzejczyk podczas walki z Jessicą Andrade foto:

To był prawdziwy pokaz siły! Joanna Jędrzejczyk (30 l., 14-0) udowodniła, że jest bezsprzecznie największą polską gwiazdą sportów walki i na gali UFC 211 w Dallas pokonała Jessicę Andrade (26 l., 16-6) jednogłośnie na punkty. Na Brazylijkę, która jest zadeklarowaną lesbijką, spadło 212 potężnych ciosów Polki!

Początek należał do Andrade, która kilka razy sprowadzała walkę do parteru. Jednak Jędrzejczyk wykazywała się dużym sprytem i doświadczeniem, więc szybko wychodziła z opałów. W końcówce pierwszej rundy Polka uderzyła mocno kilka razy kolanami i łokciami, a od drugiej zaczęła się jej dominacja. Duże wrażenie na Andrade robiły szczególnie kopnięcia Joanny, a po jednym z nich Brazylijka była blisko nokautu. Nie udało się, ale i tak do końca walki "JJ" obijała bezradną i coraz bardziej sfrustrowaną rywalkę. Po końcowym gongu sędziowie nie mieli wątpliwości i dali Polce jednogłośne zwycięstwo (50-45, 50-44, 50-45). Jak pokazały statystyki, zawodniczka z Olsztyna w ciągu 25 minut wyprowadziła 212 ciosów, co daje ponad 40 uderzeń na rundę!

Dla Jędrzejczyk była to 14. wygrana walka w karierze (jest niepokonana) i piąta udana obrona pasa UFC wagi słomkowej. Tym samym Polka wyrównała osiągnięcie słynnej Amerykanki Rondy Rousey. Nasza mistrzyni stawia sobie ambitne cele i chce pobić osiągnięcie Rousey. - W niedalekiej przyszłości chciałabym dołożyć tytuł w wadze muszej i zostać podwójną mistrzynią - zdradziła "JJ".

Mniej powodów do zadowolenia po gali w Dallas miał Krzysztof Jotko (28 l., 19-2), który po trzech rundach przegrał niejednogłośnie na punkty z Amerykaninem Davidem Branchem (35 l., 21-3).

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: