SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma UFC 210: Jan Błachowicz wylądował w szpitalu! Kolejna przegrana wojna Polaka

UFC 210: Jan Błachowicz wylądował w szpitalu! Kolejna przegrana wojna Polaka

09.04.2017, godz. 10:02
Błachowicz oberwał w Las Vegas
foto: AP

Jan Błachowicz nie dał rady Patrickowi Cumminsowi! Polski fighter podczas gali UFC 210 świetnie zaczął pojedynek, posłał rywala "na deski", ale ostatecznie przegrał na punkty, notując czwartą porażkę w szóstym pojedynku za oceanem. Po walce wylądował na dodatek w szpitalu.

Błachowicz dobrze zaczął walkę. Zaatakował. Zbombardował. Cummins już po 28. sekundach padł na matę. Wyglądał źle. Polak szturmował, on walczył o przetrwanie. Wszystko zmieniła nagła kontuzja. Nasz fighter, wcześniej aktywny, nagle oddał inicjatywę obitemu Amerykaninowi. Jak się później okazało, złamał kciuk lewej dłoni. Kciuk prawej tylko wybił. Oba - prawdopodobnie podczas szaleńczego gradu ciosów.

To znacznie utrudniło działania Błachowicza. Już nie mógł walić na oślep. Musiał się bronić. Przyjąć styl Cumminsa. Szybkie wymiany "w stójce" zamieniły się w powolne boje w parterze. Więcej tu było kontroli, niż inicjatywy. Więcej asekuracji, niż faktycznej próby poddania przeciwnika. Sędziowie nie mieli jednak wątpliwości i ostatecznie przyznali zwycięstwo Amerykaninowi.

Ku rozpaczy Błachowicza, który w szóstym swoim pojedynku w UFC, zanotował czwartą porażkę.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: