SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma UFC Fight Night 87: Karolina Kowalkiewicz pokonała na punkty Heather Jo Clark

UFC Fight Night 87: Karolina Kowalkiewicz pokonała na punkty Heather Jo Clark

08.05.2016, godz. 20:46
Karolina Kowalkiewicz
Karolina Kowalkiewicz (POL) - rywalka: Paulina Bońkowska (POL) - Jej specjalnością jest izraelski system walki i samoobrony krav maga. foto: Super Express

Kolejne zwycięstwo karoliny Kowalkiewicz w prestiżowej federacji UFC. Na gali w holenderskim Rotterdamie Polka po ciężkiej walce pokonała Heather Jo Clark. Czy Kowalkiewicz doczeka się pojedynku z wielką mistrzynią wagi słomkowej, Joanną Jędrzejczyk?

Kowalkiewicz zwróciła na siebie uwagę świetnymi występami na polskich galach KSW, podczas których była niepokonana. Łącznie stoczyła siedem zawodowych pojedynków i wszystkie kończyły się jej zwycięstwami. Teraz legitymuje się bilansem 2-0 w federacji UFC. Zadebiutowała w niej w grudniu zeszłego roku pokonując Kanadyjkę Randę Markos. Teraz uporała się z Heather Jo Clark z USA. Sędziowie punktowali jednogłośnie dla niej: 29-28, 29-28 i 30-27. Kowalkiewicz ma wielkie ambicje. - Pewnego dnia będę mistrzynią, więc dajcie mi lepsze zawodniczki - powiedziała po walce w Rotterdamie płynna angielszczyzną. Pewnego dnia, jak tak dalej pójdzie, dostanie szansę walki o pas. Z Joanną Jędrzejczyk, o ile ta nie da sobie go zabrać.

Źródło: Michał Kozłowski
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: