SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma UFC: Gorąco między Jedrzejczyk a Kowalkiewicz. "Ona nie ma charakteru i osobowości!"

UFC: Gorąco między Jedrzejczyk a Kowalkiewicz. "Ona nie ma charakteru i osobowości!"

26.09.2016, godz. 14:21
Joanna Jędrzejczyk z mistrzowskim pasem UFC
foto: EAST NEWS

Kto spodziewał się walki przyjaźni, ten się mocno zawiedzie. Już 12 listopada w UFC doczekamy polskiego pojedynku Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz, ale między zawodniczkami zrobiło się bardzo gorąco - Mam wrażenie, że Karolina nie ma charakteru i osobowości - stwierdziła ostro pierwsza z nich. Czy możemy się szykować na prawdziwą wojnę w oktagonie?

O napiętej atmosferze między Jędrzejczyk a Kowalkiewicz mówi się już od jakiegoś czasu, ale jeszcze niedawno obie zawodniczki temu zaprzeczały. W czerwcu na imprezie promującej jeden z napojów energetycznych długo rozmawiały i wtedy wydawało się, że z ich relacjami wszystko jest w jak najlepszym porządku. Obie doszły do wniosku, że tę niechęć w dużej mierze kreują media, a między nimi nie ma zawiści czy wrogości.

Od tamtej pory minęły zaledwie trzy miesiące, a sytuacja mocno się zaogniła. Wszystko przez zbliżający się wielkimi krokami pojedynek, do którego dojdzie 12 listopada na gali UFC 205 w Nowym Jorku. Niedługo po ogłoszeniu podpisania kontraktu na walkę Kowalkiewicz buńczucznie stwierdziła, że Jędrzejczyk na pewno się jej boi i przegra. Ta jednak nie pozostała dłużna.

- To było niepotrzebne. Za to Karolina ma u mnie wielką krechę. Mam wrażenie, że jest osobą bez charakteru i osobowości, że rządzą nią emocje i próbuje się wypromować na moim nazwisku. Nie pozwolę na to - przyznała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

29-latka jest aktualną mistrzynią UFC w wadze słomkowej, a Kowalkiewicz dopiero o ten tytuł powalczy. Obie zawodniczki wygrały swoje wszystkie walki w oktagonie (Jędrzejczyk dwanaście, Kowalkiewicz jedenaście), ale 12 listopada passa którejś z nich się skończy.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: