SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma UFC: Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz. Wojowniczki skoczyły sobie do gardeł [WIDEO]

UFC: Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz. Wojowniczki skoczyły sobie do gardeł [WIDEO]

28.09.2016, godz. 10:30
Joanna Jędrzjeczyk, Karolina Kowalkiewicz
foto: YouTube

Emocje przed walką Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz na UFC 205 są tak wielkie, że można byłoby obdzielić nimi przynajmniej tuzin gal. W nocy z wtorku na środę doszło do prezentacji obu zawodniczek i trzeba przyznać, że było bardzo gorąco. Polskie wojowniczki niemal skoczyły sobie do gardeł!

To będzie prawdziwy hit kobiecego MMA. Walka Joanna Jędrzejczyk - Karolina Kowalkiewicz zapowiada się bardzo ciekawie, nie tylko dla polskich fanów mieszanych sztuk walki. Jędrzejczyk to obecna mistrzyni, która pas wywalczyła w marcu 2015 roku. Od tego czasu broniła go trzykrotnie i za każdym razem skutecznie. Tym razem postanowiła dać szansę swojej rodaczce, której, delikatnie mówiąc, nie darzy szczególnym szacunkiem.

Powiedzieć, że Karolina Kowalkiewicz szansę na mistrzostwo ma tylko dzięki woli Jędrzejczyk byłoby jednak niesprawiedliwe. Sama stoczyła bowiem już trzy walki w UFC i za każdym razem wygrywała. Ostatnio w lipcu w Atlancie triumfowała nad Rose Namajunas. Napięta atmosfera między polskimi wojowniczkami znalazła ujście w nocy z wtorku na środę, gdy prezentowano walki gali UFC 205. Obie panie stanęły twarzą w twarz i niewiele zabrakło, by rzuciły się na siebie. Walka odbędzie się 12 listopada w Madison Square Garden w Nowym Jorku.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: