SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma UFC: Marcin Held okradziony przez sędziów! Zabrali Polakowi zwycięstwo

UFC: Marcin Held okradziony przez sędziów! Zabrali Polakowi zwycięstwo

16.01.2017, godz. 08:20
Marcin Held
foto: Super Express

Marcin Held nie może być na razie zadowolony ze swoich występów w federacji UFC. Polak w weekend przegrał swoją drugą walkę z rzędu w tej najbardziej znanej na świecie organizacji mieszanych sztuk walki. Sędziowie orzekli, że Joe Lauzon był lepszy od naszego rodaka, choć zaskoczony takim werdyktem był nawet sam zwycięzca starcia!

Marcin Held w pojedynku z Joe Lauzonem stanął przed prawdziwym wyzwaniem. Zdaniem ekspertów Polak nie walczył jeszcze w swojej karierze z tak silnym rywalem. Pierwsze minuty starcia zdawały się potwierdzać te opinie. Amerykanin szybko uzyskał przewagę i choć nasz wojownik próbował odpowiadać ciosami w stójce, to nie robiły one na rywalu większego wrażenia. Pierwszą rundę należało więc zapisać na korzyść Lauzona.

Druga odsłona wyglądała już inaczej. Held szybko osiągnął przewagę i był zdecydowanie lepszy. O wyniku miało więc zdecydować trzecie starcie. W nim także brylował polski zawodnik. 24-latek powalił między innymi dwukrotnie przeciwnika na matę. Po końcowej syrenie Marcin Held był pewny zwycięstwa nad Joe Lauzonem. Jak się okazało sędziowie, którzy oceniali starcie, widzieli wszystko zupełnie inaczej. Punktowali 30:27, 29:28 i 28:29. Takim werdyktem zaskoczonym był nawet sam triumfator. Amerykanin stwierdził, że nie miał swojego dnia i to Polak powinien zostać zwycięzcą.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: