SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Wielka zmiana w KSW! Walki o mistrzostwo już nie będą takie same

Wielka zmiana w KSW! Walki o mistrzostwo już nie będą takie same

28.07.2017, godz. 16:00
Chalidow, Mamed Khalidov, Borys Mańkowski
Borys Mańkowski, Mamed Chalidow foto: KSW

Federacja KSW galą na stadionie PGE Narodowym w Warszawie udowodniła, że należy do światowej czołówki MMA. Aby potwierdzić swoje globalne aspiracje, organizacja postanowiła wprowadzić kluczową zmianę. Od gali numer 40. wszystkie pojedynki mistrzowskie będą dłuższe, takie jak w UFC. Ile czasu fighterzy maksymalnie spędzą w klatce?

Federacja KSW z roku na rok idzie do przodu. Powoli wprowadza nowe przepisy, aby dorównać światowej czołówce. Od gali w Warszawie organizacja ma jeszcze większą rzeszę fanów, i to nie tylko w Polsce. Nie bez echa przeszło zorganizowanie drugiego, największego w historii MMA wydarzenia. Organizacja KSW przebiła nawet najlepsze wyniki frekwencji amerykańskiej UFC! PGE Narodowy pękał w szwach, a kibice mogli podziwiać krwawe pojedynki.

Zobacz: Znamy termin i miejsce KSW 40

Walki mistrzowskie mogły maksymalnie trwać 15 minut (trzy rundy po pięć minut). Jednak 40. gala KSW, która odbędzie się w Dublinie 22 października, wprowadza kluczową zmianę. Teraz starcia o tytuł będą mogły trwać nawet 25 minut (pięć rund po pięć minut)! To świetna wiadomość dla kibiców, którzy czasami czuli niedosyt i pragnęli finalnego rozstrzygnięcia. Kto jako pierwszy sprawdzi się w nowym formacie?

Tego jeszcze nie wiemy. Na Twitterze federacji KSW pojawiła się informacja, że pierwsza walka o mistrzostwo zostanie zapowiedziana w poniedziałek 31 lipca.

Źródło: EskaGo
tagi: KSW ksw 40 MMA
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: