SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Wielki hit na gali KSW 39: Colosseum! Chalidow kontra Mańkowski

Wielki hit na gali KSW 39: Colosseum! Chalidow kontra Mańkowski

08.02.2017, godz. 10:04
Mamed Chalidow, Borys Mańkowski, KSW
foto: KSW

Największa federacja MMA w Europie robi wszystko, by gala KSW 39: Colosseum została w pamięci kibiców mieszanych sztuk walki na zawsze. Od jakiegoś czasu wiadomo było, że na PGE Narodowym powalczą największe gwiazdy organizacji, z Mamedem Chalidowem i Borysem Mańkowskim na czele. Władze postawiły wszystko na jedną kartę i wspomniana dwójka stanie w szranki ze sobą!

To będzie prawdziwa wojna mistrzów na gali KSW 39: Colosseum! Mamed Chalidow to chyba najbardziej rozpoznawalny zawodnik naszej rodzimej federacji, a do tego czempion organizacji w wadze średniej. Jego rekord w MMA to 32-4-2. Pod koniec maja szanowany wojownik na PGE Narodowym zmierzy się z Borysem Mańkowskim, który dzierży pas mistrzowski kategorii półśredniej. Rekord "Diabła Tasmańskiego" to 19-5-1. Limit wagowy tego hitowego starcia zostanie ustalony w niedalekiej przyszłości.

Chalidow w powszechnej opinii jest jednym z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki na Starym Kontynencie. Zawodnik z Olsztyna nie przegrał od 2010 roku. 36-latek w maju po raz dwudziesty powalczy na gali KSW. Mańkowski jest dziewięć lat młodszy. Pas mistrzowski kategorii półśredniej zdobył w 2014 roku, gdy pokonał kuzyna najbliższego przeciwnika - Aslambeka Saidowa.

Gala KSW 39: Colosseum zapowiada się na prawdziwy hit. Władze federacji robią wszystko, by nie rozczarować fanów. Wiadomo już, że na PGE Narodowym odbędą się aż cztery pojedynki o pasy: Fernando Rodrigues Jr. - Marcin Różalski, Tomasz Narkun - Marcin Wójcik, Marcin Wrzosek, Klebek Koike Erbst, Mateusz Gamrot - rywal jeszcze nieznany. Oprócz tego w stolicy zaprezentują się także Mariusz Pudzianowski, Łukasz "Juras" Jurkowski i medalista olimpijski w zapasach Damian Janikowski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: