SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Wielkie plany Joanny Jędrzejczyk. Szykuje się walka stulecia!

Wielkie plany Joanny Jędrzejczyk. Szykuje się walka stulecia!

19.05.2017, godz. 09:29
Joanna Jędrzejczyk, Jessica Andrade_1pub
Joanna Jędrzejczyk podczas walki z Jessicą Andrade foto: Getty Images

W kobiecym MMA królują dwa nazwiska: Amanda Nunes i Joanna Jędrzejczyk. Pierwsza jest mistrzynią w wadze koguciej, druga nie ma sobie równych w wadze słomkowej. Zarówno Brazylijka, jak i Polka celują w mistrzowskie pasy w obu kategoriach. Wszystko więc wskazuje na to, że czeka nas pojedynek gigantek. Już wkrótce naprzeciwko się mogą stanąć dwie najsilniejsze kobiety federacji UFC.

Amanda Nunes w grudniu obroniła pas mistrzowski UFC w wadze koguciej. Pokonała Rondę Rousey i umocniła swoją pozycję w świecie kobiecego MMA. Brazylijka jednak nie odczuwa spełnienia. Jej celem jest podwójna korona. Do jego realizacji potrzebuje jeszcze jednego tytułu. Chodzi o pozycję mistrzyni UFC w wadze słomkowej. Tę zajmuje Joanna Jędrzejczyk, która dzieli i rządzi w swojej kategorii. W ubiegły weekend po raz kolejny obroniła tytuł, nie dając szans Jessice Andrade.

Co ciekawe, Polka również zapowiadała, że chce zdobyć mistrzowskie pasy w dwóch kategoriach wagowych: słomkowej i koguciej. Ma więc identyczne sportowe plany jak Nunes.

- Chcę zostać mistrzynią w dwóch kategoriach. To może się stać już w przyszłym roku. Jestem strasznie podekscytowana z tego powodu - potwierdziła niedawno Jędrzejczyk.

Nadzieję na starcie gigantek daje też zapowiedź brazylijskiej fighterki: - Będziemy mogli zobaczyć, kto zapisze się w historii jako pierwsza mistrzyni dwóch kategorii wagowych UFC - ja czy Joanna Jędrzejczyk? - oznajmiła Amanda Nunes.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: