SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport sporty walki mma mma Zapowiedź walki Pudzianowski - Kowalczyk: Damy sobie po mordzie jak faceci!

Zapowiedź walki Pudzianowski - Kowalczyk: Damy sobie po mordzie jak faceci!

19.04.2017, godz. 08:41
Tyberiusz Kowalczyk, Mariusz Pudzianowski
Tyberiusz Kowalczyk, Mariusz Pudzianowski foto: Super Express

Walka Mariusz Pudzianowski - Tyberiusz Kowalczyk na KSW 39 Colosseum elektryzuje kibiców mieszanych sztuk walki w Polsce. Właśnie zaprezentowano oficjalną zapowiedź tego starcia. Obaj wojownicy są bardzo pewni siebie. Zarówno Pudzian, jak i Tyberiusz uważają, że zwycięstwo padnie ich łupem!

KSW 39 Colosseum zapowiada się na historyczną galę w historii polskiego MMA. Jednym z najważniejszych punktów tego wydarzenia będzie walka Mariusz Pudzianowski - Tyberiusz Kowalczyk. Na oficjalnej zapowiedzi starcia właściciele federacji podkreślili, że obaj dostarczą publice niezapomnianych emocji. - To najwyraźniejszy symbol Colosseum. To pojedynek, który w całości można przenieść kilkaset lat wstecz do Rzymu - powiedział Maciej Kawulski. - Teraz przyjdzie im mierzyć swoje umiejętności tam, gdzie w grę wchodzą uderzenia, kopnięcia, dźwignie, duszenia, a nie tylko siła - wtórował Martin Lewandowski.

Obaj wojownicy są bardzo pewni siebie. Zdaniem wielu faworytem jest Pudzianowski, który jest bardziej doświadczony na arenie KSW. - Z Tyberiuszem rywalizujemy od trzynastu lat. Wchodząc do klatki musi wiedzieć, że będzie tak jak w zawodach strongmanów. Tam mogliście tylko oglądać moje plecy, a w oktagonie możesz tylko marzyć o wygranej. Kowalczyk zobaczy co to znaczy łapać powietrze rękami i nogami. Ja już poznałem ten ból. Ciosy nie bolą, ale brak kondycji bardzo boli - powiedział na nagraniu Pudzian.

Tyberiusz Kowalczyk nie boi się jednak Pudzianowskiego. Z wielkim przekonaniem zapewnił, że to on okaże się lepszy w emocjonującym starciu. - Sam chcę sobie coś udowodnić, chcę pokazać Mariuszowi, żeby nie nosił tak wysoko głowy. Kowalczyk, który deptał mu po piętach w strongmanie, zdepcze go w oktagonie. To już nie są walizki czy żelastwo. To nie jest uzależnione czy ty zjesz więcej kotletów, tu liczy się siła charakteru - powiedział najbliższy rywal Pudzianowskiego.

Kowalczyk zapowiedział także, że obaj stworzą widowisko godne tak wielkiego wydarzenia. - Zrobimy wielką walkę w stójce, jak prawdziwi gladiatorzy. Damy sobie po mordzie, iskry się będą sypały, nie będziemy leżeć na ziemi, tylko naprawdę bić się na pięści jak prawdziwi faceci - podkreślił.

Gala KSW 39 Colosseum odbędzie się 27 maja na PGE Narodowym w Warszawie. Już wiadomo, że będzie to największe wydarzenie mieszanych sztuk walki w Europie w historii. Oprócz Pudzianowskiego i Kowalczyka w oktagonie zobaczymy także między innymi Mameda Chalidowa, Borysa Mańkowskiego, Marcina Różalskiego, Popka czy Roberta Burneikę.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: