SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport sporty walki mma mma Znamy termin i miejsce KSW 40. Zaskoczenie?!

Znamy termin i miejsce KSW 40. Zaskoczenie?!

25.07.2017, godz. 15:15
KSW, MMA, oktagon
foto: EAST NEWS

Znamy pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej gali największej federacji mieszanych sztuk walki w Europie. KSW 40 odbędzie się 22 października. Po raz drugi w historii wojownicy organizacji zaprezentują się kibicom zza granicy. Tym razem szefowie KSW postanowili, że zmagania w oktagonie odbędą się w Dublinie. W Irlandii mieszka wielu Polaków, którzy opuścili ojczyznę w celach zarobkowych.

Po raz pierwszy KSW odbyło się za granicami Polski pod koniec października 2015 roku. Gala KSW 32 w Londynie przyciągnęła na trybuny sporo Polaków, pracujących na Wyspach. Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku, szefowie największej organizacji MMA na Starym Kontynencie po raz kolejny postanowili zorganizować wydarzenie w miejscu, gdzie żyje wielu polskich imigrantów. W związku z tym KSW 40 odbędzie się w sercu stolicy Irlandii. Areną, na której powalczą wojownicy, będzie 3Arena w Dublinie.

Musisz to zobaczyć: Mariusz Pudzianowski pokazał świetne ZDJĘCIE sprzed 22 lat! Trochę się zmienił...

Oprócz wielu Polaków żyjących na co dzień w Irlandii, jest jeszcze jeden powód organizacji wydarzenia właśnie w tym kraju. Tamtejszy rynek należy do najbardziej chłonnych, więc szefowie KSW liczą na wielkie zyski. Na razie nie wiadomo kto powalczy na drugiej w historii gali rodzimej federacji za granicami Polski. Pierwszych zawodników mamy poznać w najbliższych dniach. Bilety w przedsprzedaży będzie można kupować już od środy 26 lipca.

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: