SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Najaktywniejszy zawodnik Tour de Pologne 2017. Co to za klasyfikacja?

Najaktywniejszy zawodnik Tour de Pologne 2017. Co to za klasyfikacja?

25.07.2017, godz. 17:30
Tim Wellens
Tim Wellens foto: EAST NEWS

Na czym polega klasyfikacja najaktywniejszych zawodników Tour de Pologne? Po generalnej, górskiej, sprinterskiej jest to czwarta, najważniejsze klasyfikacja kolarskiego wyścigu. Kto był najaktywniejszym kolarzem poprzedniej edycji Tour de Pologne? Jak zdobywa się punkty do tej klasyfikacji? Sprawdźcie.

Tour de Pologne w 2016 roku wygrał Belg Tim Wellens. Był nie tylko pierwszy w klasyfikacji generalnej, ale i w zestawieniu najaktywniejszych zawodników całego wyścigu. Poprzedni TdP zakończył więc z żółtą oraz niebieską koszulką lidera. O ile zasady punktacji "generalki" są dość proste (wygrywa ten, który miał najlepszy czas), to w przypadku rankingu najaktywniejszych zawodników bierze się pod uwagę lotne premie.

Zobacz: Tour de Pologne 2017: Klasyfikacja generalna [ZASADY]

Jak liczone są punkty do klasyfikacji najaktywniejszych? W niej liczy się to, który kolarz zdobył najwięcej punktów na lotnych premiach. Każda premia daje trzy punkty dla zwycięzcy, dwa dla drugiego kolarza i jeden dla trzeciego. Podczas Tour de Pologne 2017 kolarze będą mogli zdobywać "oczka" na premiach lotnych na każdym etapie, poza jazdą indywidualną na czas. Dla kolarza z największym dorobkiem punktowym czeka niebieska koszulka.

74. edycja wyścigu Tour de Pologne odbędzie się w dniach 29 lipca - 4 sierpnia 2017 roku. Polscy kibice będą gorąco liczyć na sukces Rafała Majki, który zdecydował się wziąć udział w tej imprezie. TdP wygrał w 2014 roku. Czy znów uda mu się ta sztuka?

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: