SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Bez niespodzianki! Peter Sagan wygrał I etap 74. edycji wyścigu

Tour de Pologne 2017: Bez niespodzianki! Peter Sagan wygrał I etap 74. edycji wyścigu

29.07.2017, godz. 17:05
Tour de Pologne, kolarstwo
Tour de Pologne foto: Super Express

Peter Sagan dojechał jako pierwszy do mety premierowego etapu 74. Tour de Pologne. Słowak przez cały wyścig pracował w peletonie, zachowując potrzebne siły na finisz. Później popisał się sprinterskimi umiejętnościami i w II etapie z Tarnowskich Gór do Katowic pojedzie w żółtej koszulce lidera.

W Krakowie szybko pojawiła się grupa uciekinierów. Od peletonu odłączyli się Martijn Keizer, Charles Planet, Paweł Bernas i Maciej Paterski. Czterech cyklistów zyskało trzy i pół minuty przewagi nad resztą stawki i we własnym gronie walczyli o pierwszą premię górską czwartej kategorii. Tę wygrał Martijn Keizer z Lotto-Nl Jumbo, zdobywając jeden punkt w klasyfikacji górskiej. O drugą górską bonifikatę chciał powalczyć Maciej Paterski z CCC Sprandi Polkowice, ale na ostatnich metrach przed premią znów zaatakował Keizer i zapewnił sobie różową koszulkę najlepszego górala.

Później od czołówki oderwali się Paterski i Keizer. Planet wraz z Bernasem osłabli i zostali wchłonięci przez peleton. Polak i Holender walczyli jeszcze o premię lotną i tam wydawało się, że w końcu dopnie swego Paterski. Keizer przyczaił się jednak kilkadziesiąt metrów za polskim kolarzem i ruszył w decydującym momencie, nie dając szans Paterskiemu.

Peleton dogonił uciekinierów na 116. kilometrze wyścigu, kiedy od mety dzieliło zawodników 14 kilometrów. Szykowała się więc pasjonująca końcówka i rzeczywiście finisz był niezwykle emocjonujący. Tam najszybszy okazał się Peter Sagan, który wygrał walkę z Calebem Ewanem i Dannym van Poppelem. Najlepszy z Polaków, Paweł Franczak był ósmy.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3306 False 1 2017-07-29 14:30:00 True 30
Źródło: NOWA TV
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: