SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: I etap. Trasa Kraków-Kraków [MAPY]

Tour de Pologne 2017: I etap. Trasa Kraków-Kraków [MAPY]

29.07.2017, godz. 14:14
Tour de Pologne: Mapa 1. etapu
Mapa 1. etapu Tour de Pologne: Kraków - Kraków (130 km) foto: tourdepologne.pl

Kibice kolarstwa w Polsce już zacierają ręce! W sobotę 29 lipca 1. etap Tour de Pologne 2017! Kolarze stawią się na starcie na Rynku Głównym w Krakowie, gdzie oklaskiwać ich będą tłumy fanów. Finisz 130-kilometrowego odcinka również usytuowany został w stolicy Małopolski. Prezentujemy wszystkie mapy I etapu 74. edycji Tour de Pologne. Czy peleton przejedzie przez Twoje miast? Sprawdź!

Tegoroczny Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 29 lipca na Rynku Głównym w Krakowie. Koniec rodzimego wyścigu zaplanowano na 4 sierpnie w Bukowinie Tatrzańskiej. Pierwszego dnia peleton wyruszy w bój na dystansie 130 kilometrów. Po przejechaniu tej odległości zawodnicy wrócą do historycznej stolicy Polski. Pagórkowata trasa ma dać szansę ucieczkom. Na odcinku kibice ustawią się między innymi w okolicach znanego na całym świecie sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej. Pierwsze punkty w klasyfikacji górskiej do zgarnięcia będą w Bachowicach i Kaszowie.

I etap Tour de Pologne Kraków - Kraków: MAPA

Tour de Pologne 2017 wystartuje w stolicy Małopolski. Peleton pierwszego dnia przejedzie przez dużą część województwa. O godzinie 11:10 pierwsi kolarze stawią się na Rynku Głównym, by podpisać listę startową. Nieco ponad dwie godziny później zawodnicy ruszą w starcie honorowym. Prawdziwe ściganie zacznie się o godzinie 13:45, gdy będziemy świadkami startu ostrego. Przyjazdu na metę pierwszych zawodników organizatorzy spodziewają się o godzinie 16:40.


(Fot. tourdepologne.pl)

I etap Tour de Pologne Kraków - Kraków: MAPA STARTU

Star 74. edycji Tour de Pologne zaplanowano w samym centrum Krakowa, a więc na Rynku Głównym. To tu odbędzie się spokojny start honorowy. Peleton wyruszy z tętniącego życiem miejsca na południe. Wcześniej zaliczą obowiązkowy punkt przejazdu, usytuowany na ulicy Sławkowskiej. Start ostry odbędzie się po przejechaniu niespełna dziesięciu kilometrów, na ulicy Myślenickiej.


(Fot. tourdepologne.pl)

I etap Tour de Pologne Kraków - Kraków: MAPA METY

Organizatorzy Tour de Pologne 2017 zadbali, by kibice mieli możliwość tłumnego śledzenia finiszu pierwszego etapu. Dlatego też peleton na zakończenie 130-kilometrowej trasy wjedzie na krakowskie Błonia. Między stadionami odwiecznych wrogów - Wisły i Cracovii - zawodnicy przejadą trzy pętle po cztery kilometry każda. Z trasy na te krótkie odcinki stawka wjedzie od ulicy Królowej Jadwigi. Linia mety zostanie przekroczona na alei Focha.


(Fot. tourdepologne.pl)

Źródło: NOWA TV
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: