SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Kiedy startuje i kończy się wyścig?

Tour de Pologne 2017: Kiedy startuje i kończy się wyścig?

21.07.2017, godz. 16:57
Tour de Pologne, reprezentacja Polski, kolarstwo
Tour de Pologne z roku na rok staje się coraz bardziej popularne na świecie foto: EAST NEWS

Już w sobotę 29 lipca rozpocznie się siedemdziesiąta czwarta edycja Tour de Pologne. Projekt Czesława Langa z roku na rok zyskuje popularności na całym świecie i nad Wisłą pojawiają się coraz lepsi kolarze. W tym roku zawodnicy powalczą na siedmiu etapach. Rywalizacja zacznie się w Krakowie, a zakończy się w Bukowinie Tatrzańskiej. Kiedy dokładny początek i koniec Tour de Pologne 2017?

Początek Tour de Pologne 2017 zaplanowano na sobotę 29 lipca. Kolarze stawią się na Rynku Głównym w Krakowie. Przejadą tego dnia 130 kilometrów, po czym wrócą do historycznej stolicy Polski. Na niewiele przed finiszem peleton pokona 3 rundy po 4 kilometry między stadionami krakowskiej Wisły i Cracovii. Finał na Błoniach w stolicy Małopolski rozegra się między najlepszymi sprinterami.

Harmonogram Tour de Pologne 2017: Trasa wyścigu [TERMINARZ]

Ostatni, siódmy, etap siedemdziesiątej czwartej edycji Tour de Pologne odbędzie się w piątek 4 sierpnia. Będzie to rywalizacja na prawdziwie królewskim etapie. Przed kolarzami dwie rundy, z których każda będzie miała 66 kilometrów długości. Ostateczne rozstrzygnięcia nie mogą się obyć bez górskich premii I kategorii, których będzie sześć. Tego dnia poznamy ostatecznego zwycięzcę Tour de Pologne 2017.

Źródło: NOWA TV
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: