SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Klasyfikacja generalna [ZASADY]

Tour de Pologne 2017: Klasyfikacja generalna [ZASADY]

25.07.2017, godz. 16:02
Rafał Majka, kolarstwo
foto: EAST NEWS

Klasyfikacja generalna to najbardziej prestiżowa klasyfikacja w każdym wyścigu kolarskim. Tour de Pologne 2017 nie jest wyjątkiem. Zawodnicy będą rywalizować o miano lidera na każdym z siedmiu etapów. Kolarz zajmujący pierwsze miejsce w wyścigu ma prawo dumnie jeździć w żółtej koszulce. Jakie są zasady ustalania klasyfikacji generalnej na 74. Tour de Pologne?

Kto zostaje liderem klasyfikacji generalnej Tour de Pologne? Nie ma tutaj żadnych skomplikowanych zasad. Na czele ogólnej klasyfikacji wyścigu zawsze jest kolarz, która ma najlepszy czas. Zawodnik na czele klasyfikacji generalnej rozpoczyna etap w wyjątkowej, żółtej koszulce lidera. Ten, kto będzie pierwszy w "generalce" po ostatnim, siódmym etapie 74. TdP, zostanie udekorowany jako zwycięzca całego wyścigu.

Zobacz: Tour de Pologne 2017: Najlepszy góral [ZASADY PUNKTACJI]

Przez lata na żółtej koszulce lidera Tour de Pologne widniało logo sponsora. W poszczególnych latach byli to: Fiat (do 2005 roku), Bank BPH (2006), Skandia (2007–2016). Od 2017 roku sponsorem jest Carrefour. Czy w żółtej koszulce najczęściej będzie jeździł Rafał Majka? Najlepszy polski kolarz wystartuje w Tour de Pologne i liczy na zwycięstwo. Kibice są ciekawi, w jakiej będzie formie po ciężkim wypadku, którego doznał podczas Tour de France.

Jako ostatni koszulkę lidera Tour de Pologne nosił Belg Tim Wellens, który wygrał poprzednią edycję wyścigu.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: