SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: lista startowa [ZAWODNICY]

Tour de Pologne 2017: lista startowa [ZAWODNICY]

25.07.2017, godz. 17:23
73. Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

W Tour de Pologne 2017 pojadą łącznie dwadzieścia dwa zespoły. Na trasę siedemdziesiątej czwartej edycji naszego rodzimego wyścigu wyruszy aż dwustu siedemnastu kolarzy. Wśród zawodników jest szesnastu Polaków. Jednym z faworytów do końcowego triumfu jest Rafał Majka, nasz medalista olimpijski z Rio de Janeiro. Kto oprócz kolarza z Zegartowic pojedzie w 74. Tour de Pologne? Sprawdź listę startową.

Tour de Pologne 2017 rozpocznie się 29 lipca w sobotę. Tego dnia kolarze stawią się w Krakowie. Łącznie w trakcie siedemdziesiątej czwartej edycji wyścigu rozegranych zostanie siedem etapów. Zakończenie rywalizacji zaplanowano na 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Wśród dwudziestu dwóch zespołów znalazło się miejsce dla dwóch polskich. Na trasie zobaczymy więc zawodników w pomarańczowo-czarnych strojach CCC Sprandi Polkowice oraz biało-czerwonych barwach naszej reprezentacji (Orlen CCC Polska).

Historia Tour de Pologne. Poprzedni zwycięzcy TdP

W ekipie z Polkowic pojadą Alan Banaszek, Adrian Kurek, Łukasz Owsian oraz Maciej Paterski. Skład teamu uzupełnią Felix Grosschartner, Jan Hirt i Jan Tratnik. W zespole Orlen CCC Polska zobaczymy Pawła Bernasa, Pawła Cieślika, Pawła Franczaka, Kamila Gradka, Marka Rutkiewicza, Adama Stachowiaka i Kamila Zielińskiego. Oprócz wymienionych Polaków, na trasę wyruszy także kilku innych w barwach zagranicznych ekip. Będą to: Rafał Majka (Bora Hansgrohe), Tomasz Marczyński (Lotto-Soudal), Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski (obaj Sky) oraz Przemysław Niemiec (UAE Team Emirates).

Lista startowa Tour de Pologne 2017:

Lotto-Soudal:
Sander Armee
Jens Debusschere
Bart de Clercq
Tomasz Marczyński
Maxime Monfort
Rafael Valls
Jelle Wallays

Quick-Step Floors:
Eros Capecchi
Remi Cavagna
Laurens de Plus
Bob Jungels
Maximillian Schachmann
Niki Terpstra
Petr Vakoc

BMC Racing Team:
Rohan Dennis
Floris Solco Gerts
Ben Hermanns
Daniel Oss
Samuel Sanchez
Dylan Teuns
Tejay van Garderen

Orica-Scott:
Sam Bewley
Caleb Ewan
Jack Haig
Luka Mezgec
Ruben Plaza Molina
Robert Power
Adam Yates

Movistar Team:
Winner Andrew Anacona
Richard Antonio Carapaz
Victor de la Parte
Nelson Filipe dos Santos
Alex Dowsett
Gorka Izaguirre
Jose Joaquin Rojas

Team Sky:
Ian Boswell
Philip Deignan
Michał Gołaś
Sebastian Henao Gomez
Wouter Poels
Diego Rosa
Łukasz Wiśniowski

Trek-Segafredo:
Fumiyuki Beppu
Julien Bernard
Marco Coledan
Gregory Daniel
Ruben Guerreiro
Jesus Hernandez
Boy van Poppel

Bora-Hansgrohe:
Erik Baska
Cesare Benedetti
Rafał Majka
Patrick Konrad
Gregor Muhlberger
Aleksejs Saramotins
Peter Sagan

Team Sunweb:
Bert de Backer
Johannes Frohlinger
Chad Haga
Lennard Kamna
Wilco Kelderman
Sam Oomen
Max Walscheid

Team Katusha Alpecin:
Jose Goncalves
Pavel Kochetkov
Alberto Losada
Matvey Mamykin
Maxim Belkov
Simon Spilak
Ilnur Zakarin

Team Lotto NL-Jumbo:
Enrico Battaglin
Koen Bouwman
Florin de Tier
Martijn Keizer
Bert-Jan Lindeman
Daan Olivier
Antwan Tolhoek

Cannondale Drapac Pro Cycling Team:
Joe Dombrowski
Davide Formolo
Kristjan Koren
Toms Skujins
Tom Slagter
Tom Vanasbroeck
Wouter Wippert

Bahrain-Merida:
Manuele Boaro
Nicollo Bonifazio
Ivan Garcia Cortina
Vincenzo Nibali
Domen Novak
Franco Pellizotti
Giovanni Visconti

AG2R La Mondiale:
Mikael Cherel
Hubert Dupont
Alexandre Geniez
Sandre Enger
Matteo Montaguti
Domenico Pozzovivo
Christophe Riblon

UAE Team Emirates:
Anass Ait El Abdia
Valerio Conti
Rui Alberto Faria da Costa
Roberto Ferrari
Sacha Modolo
Matej Mohorić
Przemysław Niemiec

FDJ:
Marc Fournier
Daniel Hoelgaard
Johan Le Bon
Jeremy Maison
Lorenzo Manzin
Steve Morabito
Sebastien Reichenbach

Astana Pro Team:
Matti Breschel
Oskar Gatto
Andriy Grivko
Truls Korsaeth
Riccardo Minali
Moreno Moser
Ruslan Tleubayev

Team Dimension Data:
Natnael Behrane
Tyler Farrar
Nathan Haas
Ben King
Youcef Reguigui
Kristian Sbaragli
Daniel Teklehaimanot

Team Novo Nordisk:
Romain Gioux
Joonas Henttala
David Lonzano Riba
Javier Megias
Andrea Peron
Charles Planet
Martijn Verschoor

Gazprom-Rusvelo:
Pavel Brutt
Sergey Lagutin
Alexander Porsev
Ivan Rovny
Ivan Savitskiy
Evgeny Shalunov
Nikolay Trusov

CCC Sprandi Polkowice:
Alan Banaszek
Felix Grosschartner
Jan Hirt
Adrian Kurek
Łukasz Owsian
Maciej Paterski
Jan Tratnik

Orlen CCC Polska (reprezentacja Polski):
Paweł Bernas
Paweł Cieślik
Paweł Franczak
Kamil Gradek
Marek Rutkiewicz
Adam Stachowiak
Kamil Zieliński

Źródło: NOWA TV
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: