SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Szalony finisz VII etapu. Majka o sekundy od zwycięstwa

Tour de Pologne 2017: Szalony finisz VII etapu. Majka o sekundy od zwycięstwa

04.08.2017, godz. 19:22
73. Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

To już koniec Tour de Pologne 2017! Ale ostatni w wyścigu VII etap przysporzył wszystkim kibicom mnóstwo emocji. Szczególnie pasjonujący był finisz, bowiem do ostatnich metrów kilku zawodników miało realne szanse nie tylko na zwycięstwo w etapie, ale w całym TdP. Ostatecznie najlepszy okazał się Wout Poels, którzy wyprzedził Adama Yatesa i Rafała Majkę. Wyścig wygrał z kolei Dylan Teuns, a w klasyfikacji generalnej Polak stracił do niego... zaledwie dwie sekundy.

Ostatni etap 74. edycji Tour de Pologne zgodnie z przewidywaniami dostarczył chyba najwięcej emocji. Kolarze musieli rywalizować na kilku stromych podjazdach, między innymi na tym najbardziej morderczym nazywanym przez zawodników Ścianą Bukovina. I praktycznie od samego startu piątkowej rywalizacji na trasie działo się mnóstwo. Bardzo aktywny był Peter Sagan, który najwyraźniej mocno chciał zmazać plamę, jaką zakończył się jego występ dzień wcześniej. I długo to właśnie Słowak przewodził stawce. Momentami jego przewaga nad peletonem dochodziła do minuty, jednak im bliżej mety, tym coraz bardziej dawało o sobie znać zmęczenie.

A na ostatnich kilometrach mogliśmy oglądać pasjonującą rywalizację nie tylko o triumf na VII etapie, ale też w całym wyścigu. W czołowej grupie cały czas jechali bowiem lider i wicelider klasyfikacji generalnej, czyli Dylan Teuns i Rafał Majka. W pewnym momencie wydawało się, że Belg odpadł z walki, bo został w tyle, jednak jakimś cudem złapał drugi oddech i skutecznie odpowiadał praktycznie na każdy atak 27-latka z Zegartowic. Ten próbował jak mógł, ale ostatnie podjazdy przed metą były najwyraźniej za mało strome, by zostawić w tyle resztę stawki.

Na metę jako pierwszy wpadł Wout Poels, tuż za nim był Adam Yates, a na trzecim miejscu skończył Majka. Na jego nieszczęście w czołowej grupie przyjechał też Teuns, a to oznaczało, że właśnie Belg okazał się najlepszy w 74. edycji Tour de Pologne. Polakowi do wyprzedzenia go zabrakło zaledwie... dwóch sekund.

Wyniki VII etapu:

Wyniki Tour de Pologne 2017:

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3316 False 1 2017-08-04 16:30:00 True 30
Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: