SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Utrudnienia drogowe w Katowicach [MAPA, OBJAZDY]

Tour de Pologne 2017: Utrudnienia drogowe w Katowicach [MAPA, OBJAZDY]

30.07.2017, godz. 13:40
Trasa II etapu Tour de Pologne
foto: tourdepologne.pl

Tour de Pologne wjeżdża do Katowic! Peleton biorący udział w jednej z największych polskich imprez sportowych ścigać będzie 30.07.2017 się po ulicach w okolicach Spodka. Czy mieszkańców miasta czekają drogowe utrudnienia? Które ulice zostaną zamknięte podczas II etapu Tour de Pologne 2017?

Trasa II etapu Tour de Pologne prowadzić będzie przez centrum Katowic. Peleton wjedzie do miasta w okolicach Spodka. Organizatorzy planują zobaczyć najszybszych kolarzy około godziny 15:25. Będą mieli już za sobą 2 godziny jazdy z Tarnowskich Gór (start o 13:25). W mieście zawodnicy ścigać się będą na ulicach: Dudy-Gracza, Granicznej, Pułaskiego, Doliny Trzech Stawów, Francuską, Ceglaną, Meteorologów, Zgrzebnioka, Kościuszki, Poniatowskiego i Mikołowską, Matejki, pl. Wolności, Sokolską i Skargi. Trasa liczyć będzie 17,5 kilometra. Kolarze na podobnej pętli, w skład której wchodzi między innymi rolkostrada, ścigać się będą trzy razy. Przejazd jednego okrążenia zająć ma zawodnikom 24 minuty.

Przy Spodku przygotowane zostały warunki pod sprinterski finisz. Najlepsi powinni w tym miejscu osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h. Trwać ma od godziny 16:29 (gdy do mety dojadą najlepsi) do 16:40 (peleton).

Mieszkańcy miasta powinni przygotować się na wielogodzinne utrudnienia drogowe. Miasto i tak osiągnęło spory sukces - pierwszy raz etap w Katowicach odbędzie się w trakcie weekendu, przy ograniczonym ruchu. Organizatorzy liczą w ten sposób na większą liczbę widzów koło trasy imprezy. Mimo to kierowcy powinni z dala omijać okolice Spodka. Od godzin porannych do późnych wieczornych, ulice wokół obiektu będą zamknięte dla samochodów. To tam właśnie odbędzie się dekoracja zwycięzców.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: