SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Utrudnienia w Zakopanem [MAPA]

Tour de Pologne 2017: Utrudnienia w Zakopanem [MAPA]

03.08.2017, godz. 08:24
Utrudnienia drogowe podczas VI etapu Tour de Pologne 2017
Utrudnienia drogowe podczas VI etapu Tour de Pologne 2017: Wieliczka - Zakopane foto: tourdepologne.pl

Tour de Pologne 2017 wkracza w decydującą fazę. W czwartek rozegrany zostanie VI etap tegorocznej edycji rodzimego wyścigu. Peleton pokona trasę Wieliczka - Zakopane. Odcinek liczy 189 kilometrów. Dla kierowców przejazd kolarzy może być prawdziwym utrapieniem. Zablokowane zostaną bowiem między innymi zakopiańskie drogi. Sprawdź utrudnienia drogowe związane z VI etapem Tour de Pologne 2017 Wieliczka - Zakopane.

VI etap Tour de Pologne 2017 Wieliczka - Zakopane będzie dla kolarzy prawdziwym sprawdzianem. Na przedostatnim odcinku wyścigu peleton wjedzie w wysokie góry. Polscy fani liczą na to, że Rafał Majka wreszcie odrobi choć część strat do Petera Sagana i na ostatnim etapie powalczy o triumf w klasyfikacji generalnej. Rodzimi kierowcy z kolei pragną, by przejazd zawodników nie sparaliżował kompletnie ruchu w okolicach stolicy polskich gór. Organizatorzy zaznaczyli, że wzdłuż trasy przejazdu zmotoryzowani powinni uzbroić się w cierpliwość - ruch może zostać wstrzymany na 20-30 minut. Utrudnienia drogowe w mieście startowym - Wieliczce - potrwają od godziny 5:00 do 15:00. Z kolei Zakopane, gdzie zakończy się VI etap Tour de Pologne 2017, będzie częściowo sparaliżowane przez niemal całą dobę.


(Fot. tourdepologne.pl)

Na dłuższą podróż muszą być także przygotowani ci, którzy poruszają się po drogach krajowych. Kilka odcinków zostanie bowiem wyłączonych z ruchu na około godzinę. W rejonach Mszany Dolnej, Rabki-Zdroju czy Białego Dunajca postoicie 30-50 minut. Policja będzie także wstrzymywała ruch na bieżąco w poszczególnych miejscach trasy na kwadrans lub nieco dłużej. Warto więc wyjechać wcześniej, by później nie gnać w sposób nierozważny.


(Fot. tourdepologne.pl)

Szczególnie narażeni na opóźnienia są kierowcy, którzy w czwartek wybiorą podróż pod drodze krajowej nr 28. Tutaj właśnie ruch będzie odbywał się na zasadzie "fali". Po przejechaniu peletonu przez odcinek wyłączony z ruchu, zostanie on przywrócony, a wstrzymany na kolejnym. Ci ze zmotoryzowanych, którzy znajdą się przed czołem VI etapu Tour de Pologne 2017 Wieliczka - Zakopane mogą poruszać się bez ograniczeń. Za plecami kolarzy natomiast prędkość wyniesie średnio 40-60 kilometrów na godzinę, w zależności od profilu trasy i warunków atmosferycznych.


(Fot. tourdepologne.pl)

Relacja z V etapu Tour de Pologne 2017

Wyniki V etapu Tour de Pologne 2017 (Olimp Nagawczyna - Rzeszów)

MAPA VI ETAPU TOUR DE POLOGNE 2017 (WIELICZKA - ZAKOPANE)

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: