SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: V etap. Olimp Nagawczyna - Rzeszów [TRASA, MAPY]

Tour de Pologne 2017: V etap. Olimp Nagawczyna - Rzeszów [TRASA, MAPY]

02.08.2017, godz. 13:22
Tour de Pologne: V etap
Tour de Pologne: V etap. Mapa odcinka foto:

Tour de Pologne 2017 wkracza w decydującą fazę. Po najdłuższym w wyścigu odcinku Zawiercie - Zabrze (238 kilometrów) przyjdzie czas na najkrótszy V etap Olimp Nagawczyna - Rzeszów. Kolarze przejadą 130 kilometrów, by finiszować na ulicach stolicy województwa podkarpackiego. Który z zawodników okaże się najlepszy?

Tegoroczne Tour de Pologne powoli wkracza w decydującą fazę. Zawodnicy są już za półmetkiem wyścigu i im bliżej końca imprezy, tym więcej emocji i ostatecznych rozstrzygnięć. Po przejechaniu najdłuższego etapu 74. edycji z Zawiercia do Zabrza (238 km) kolarze będą rywalizować na tym najkrótszym - z Nagawczyna do Rzeszowa, który liczy "zaledwie" 130 kilometrów.

Tour de Pologne 2017: Klasyfikacje [WYNIKI]

Tour de Pologne: V etap Olimp Nagawczyna - Rzeszów (MAPA odcinka)

Piąty etap tegorocznego TdP będzie wiódł przez malownicze tereny Podkarpacia. Kolarze walczyć będą łącznie o cztery premie górskie oraz jedną premię lotną zlokalizowaną w Rzeszowie. Start honorowy zaplanowany na godz. 13:30, start ostry na 13:40, a organizatorzy przewidują zakończenie ścigania ok. godz. 16:30.


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne: V etap. Olimp Nagawczyna (MAPA startu)

Miejsce startu tego etapu to nowość. Zawodnicy ściganie rozpoczną pod siedzibą jednego z najbardziej znanych na świecie producentów farmaceutyków i suplementów diety - Olimp Laboratories. Od 12:30 kolarze będą podpisywać listę startową, a ok. godzinę później ruszą w trasę na ulice województwa podkarpackiego.


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne: V etap. Rzeszów (MAPA finiszu)

Ok. 40 kilometrów przed metą zawodnicy rozpoczną wspinaczkę na podjazd Łany, który zapoczątkuje rundę wokół Rzeszowa. W samym mieście kolarze miną linię mety i ponownie wjadą na pętlę, by finiszować na al. Cieplińskiego


(fot. tourdepologne.pl)

Tour de Pologne: V etap. Olimp Nagawczyna - Rzeszów (przekrój odcinka)

Najtrudniejszym odcinkiem etapu piątego będzie z pewnością podjazd, jaki zawodnicy będą dwukrotnie pokonywać na rundzie wokół Rzeszowa (Łany). Poza tym muszą się liczyć z dwoma wspinaczkami w gminie Lubenia, gdzie będą mieli do zdobycia dwie premie górskie.


(fot. tourdepologne.pl)

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: