SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: VII etap w Bukowinie Tatrzańskiej. Utrudnienia, objazdy

Tour de Pologne 2017: VII etap w Bukowinie Tatrzańskiej. Utrudnienia, objazdy

04.08.2017, godz. 16:15
Tour de Pologne
Tour de Pologne 2016 r. foto: EAST NEWS

Przed nami siódmy i zarazem ostatni etap 74. wyścigu Tour de Pologne. W Bukowinie Tatrzańskiej dowiemy się, kto zwycięży w największej kolarskiej imprezie w naszym kraju. Czy będzie to Peter Sagan, czy Dylan Teuns? A może miło zaskoczy nas Rafał Majka? Zobaczcie jakie utrudnienia czekają drogowców w związku z VII etapem TdP 2017.

W ubiegłym roku odcinek wyścigu w Bukowinie Tatrzańskiej został anulowany z powodu niesprzyjającej aury. Teraz organizatorzy mają nadzieję, że pogoda będzie bardziej łaskawa dla zawodników i pozwoli dokończyć 74. edycję Tour de Pologne. Ostatni etap zawodów to prawdziwie królewski odcinek. Na kolarzy czekają dwie rundy w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie każda ma 66 kilometrów długości. Zaplanowano podczas nich aż sześć premii górskich I kategorii, z czego ostatnia będzie punktowana podwójnie. Mniej będzie okazji do bonifikat lotnych. Jedyna taka premia znajduje się w Szaflarach.

Mieszkańców Bukowiny i okolic czeka w piątek trudny dzień. Utrudnienia rozpoczną się już około 5 nad ranem i potrwać mogą do 23. Na trasie przejazdu kierowcy mogą spodziewać się nawet 30-minutowych postojów. Mocno skomplikuje się także komunikacja w okolicach ul. Kościuszki i ul. Długiej oraz w pobliżu Ronda Klin. Tam znajduje się bowiem start i meta wyścigu. Na samej trasie utrudnienia potrwają do godziny 19.

Na czas przejazdu kolarzy policja wstrzymywać będzie ruch, by zawodnicy mogli spokojnie przemieścić się po trasie. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Postojów mogą spodziewać się przede wszystkim w miejscowości Jurgów na DK 49. Na tej samej drodze w miejscowości Gronie policja także będzie wstrzymywać ruch między godzinami 10 a 18. To samo tyczy się wyjazdu z Wierch Rucińskich do ronda w Bukowinie i wjazdu na DW961. Ponadto zablokowana będzie również DK 47 w Szaflarach.

Pocieszający jest fakt, że tegoroczne rundy w Bukowinie odbędą się na takiej samej trasie jak w latach poprzednich. To oznacza, że część drogowców może być już przyzwyczajona do utrudnień, związanych z Tour de Pologne. Wszystkim z Bukowiny Tatrzańskiej i okolic radzimy jednak, by uzbroili się w cierpliwość, a w drogę ruszali pół godziny wcześniej niż zwykle.

To ona pcha Rafała Majkę do zwycięstw. Zdjęcia ukochanej kolarza

Klasyfikacje Tour de pologne 2017

Wyniki VI etapu TdP

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: