SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: VI etap Wieliczka - Zakopane [MAPY, TRASA]

Tour de Pologne 2017: VI etap Wieliczka - Zakopane [MAPY, TRASA]

03.08.2017, godz. 15:23
VI etap Tour de Pologne: Mapa
Mapa VI etapu Tour de Pologne 2017: Wieliczka - Zakopane foto: tourdepologne.pl

W czwartek 3 sierpnia czeka nas VI etap Tour de Pologne 2017. Podczas odcinka Wieliczka - Zakopane peleton pokona 189 kilometrów. Kolarzy czeka aż pięć górskich premii, co oznacza, że profil trasy nie będzie należał do najłatwiejszych. To sprawdzian dla górali. Czy Rafał Majka pokaże wielką siłę i rozegra przedostatni etap na swoją korzyść? Sprawdź trasę VI etapu Tour de Pologne 2017 Wieliczka - Zakopane.

Co roku jeden z etapów Tour de Pologne mija solne rzeźby w Wieliczce. Nie inaczej będzie w 74. edycji rodzimego wyścigu kolarskiego. Przy znanej kopalni soli zaplanowano start VI etapu. Odcinek zakończy się w stolicy polskich gór - Zakopanem. Po drodze zawodnicy miną między innymi dom dwukrotnej mistrzyni olimpijskiej w biegach narciarskich - Justyny Kowalczyk. Znajduje się on w Kasinie Wielkiej. Dookoła Zakopanego peleton przejedzie 64 kilometry z pięcioma górskimi premiami. Ostatnie metry rozegrają się tuż pod Wielką Krokwią, gdzie sukcesy święcili między innymi Adam Małysz i Kamil Stoch. W ubiegłym roku w Zakopanem koszulkę lidera wywalczył Tim Wellens. Nie oddał jej już do końca Tour de Pologne.

VI etap Tour de Pologne 2017: Mapa etapu

Start VI etapu Tour de Pologne 2017 Wieliczka - Zakopane zaplanowano na godzinę 14:05. Po dziesięciu minutach startu honorowego rozpocznie się start ostry. Na 189 kilometrach kibice obejrzą zaciętą walkę kolarzy, lubujących się w górskiej jeździe. W czwartek peleton wjedzie bowiem w wysokie góry. Przed metą zawodnicy przejadą 64-kilometrową rundę wokoł Zakopanego. Zlokalizowano na niej pięć górskich premii pierwszej kategorii (Bustryk, Butorowy Wierch, Kościelisko, przełęcz Głodówka). Jedyna lotna premia rozegrana zostanie przy Nosalowym Dworze.


(Fot. tourdepologne.pl)

VI etap Tour de Pologne 2017: Mapa startu

W Wieliczce kolarze pojawią się już o godzinie 12:45. Wówczas przy kopalni soli rozpocznie się podpisywanie listy startowej. Wcześniej przejadą przez obowiązkowy punkt przejazdu, zlokalizowany na ulicy Edwarda Dembowskiego. Start honorowy, również przy szybie Danilowicza kopalni soli Wieliczka o godzinie 14:05. Po dziesięciu minutach i przejechaniu czterech kilometrów rozpocznie się start ostry i rozpocznie się ogromna walka o triumf w VI etapie Tour de Pologne 2017.


(Fot. tourdepologne.pl)

VI etap Tour de Pologne 2017: Mapa mety

Meta VI etapu Tour de Pologne 2017 zlokalizowana będzie w stolicy polskich gór. Zakopane przyjmie po raz kolejny peleton, a wokół trasy zgromadzi się tłum kibiców. O godzinie 16:49 pierwsi kolarze powinni pojawić się na rundzie wokół miasta. Finisz organizatorzy zaplanowali na godzinę 19:05. Kto dojedzie pierwszy do mety przy Wielkiej Krokwi przekonamy się już w czwartek 3 sierpnia.


(Fot. tourdepologne.pl)

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: