SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne 2017: Wielkie emocje na VI etapie. Majka wiceliderem wyścigu! [WYNIKI]

Tour de Pologne 2017: Wielkie emocje na VI etapie. Majka wiceliderem wyścigu! [WYNIKI]

03.08.2017, godz. 19:31
Rafał Majka, Tour de France, 2017
Rafał Majka podczas 9 etapu Tour de France 2017, Nantua - Chambery foto: EAST NEWS

VI etap Tour de Pologne 2017 był z pewnością jednym z najciekawszych, a ile nie najciekawszym odcinkiem tegorocznego wyścigu. Na przestrzeni blisko 190 kilometrów zmieniało się mnóstwo, kilku kolarzy próbowało ucieczek, ale najlepszy na mecie okazał się Jack Haig. Na ósmej pozycji skończył Rafał Majka, a z powodu słabiutkiego występu Petera Sagana awansował na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej!

189 kilometrów z Wieliczki do Zakopanego przysporzyło naprawdę mnóstwo emocji. Na całej długości etapu ucieczek i szarż próbowało kilku zawodników, jednak prawie za każdym razem peleton był w stanie ich dogonić. W pewnym momencie główna grupa zaczęła się jednak rozpadać. Co słabsi zawodnicy nie wytrzymywali wysokiego tempa i na kilkadziesiąt kilometrów do mety w walce o zwycięstwo liczyło się już zaledwie kilkunastu kolarzy. Wśród nich nie było dotychczasowego lidera wyścigu Petera Sagana, który całkowicie opadł z sił i nie był w stanie skutecznie rywalizować na górskich etapach.

W pewnym momencie na brawurową akcję zdecydował się Jack Haig, a w pościg za nim ruszyło kilku zawodników, w tym Rafał Majka. Goniąca grupka nie była jednak zdeterminowana, by dopaść Australijczyka, bo ten w klasyfikacji generalnej miał dość sporą stratę do tych najlepszych. Dlatego też na metę dojechał samodzielnie i mógł cieszyć się ze zwycięstwa na VI etapie. Majka do finiszu dojeżdżał wraz z kilkoma innymi zawodnikami, ale nie był w stanie sprostać im w sprincie i ostatecznie skończył na ósmej pozycji. Mimo to zdołał awansować w "generalce", bo wyprzedził Sagana i wskoczył na pozycję wicelidera. A na ostatnim etapie z żółtą koszulką pojedzie Dylan Teuns. Na przedostatnim etapie 74. TdP drugi był Woet Poels, a trzeci Bob Jungels.

Tour de Pologne 2017: Klasyfikacje [WYNIKI]

Kamil Stoch dopingował Rafała Majkę na Tour de Pologne [ZDJĘCIE]

Tour de Pologne 2017: VII etap. Bukowina Tatrzańska [TRASA, MAPY]

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3313 False 1 2017-08-03 15:30:00 True 30
Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: