SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne: Van Poppel pierwszy w Rzeszowie. Sagan liderem, Majka trzeci!

Tour de Pologne: Van Poppel pierwszy w Rzeszowie. Sagan liderem, Majka trzeci!

02.08.2017, godz. 17:01
Tour de Pologne
Tour de Pologne 2016 r. foto: EAST NEWS

Za nami V etap 74. edycji Tour de Pologne. W Rzeszowie na mecie pierwszy zameldował się Danny Van Poppel z Team Sky. Po 130 kilometrach walka o zwycięstwo rozegrała się na ostatnich metrach. Żółtą koszulkę lidera zachowa Peter Sagan, który był trzeci. Najlepszy z Polaków, Tomasz Marczyński, był dziewiąty.

W środę od peletonu oderwała się grupa pięciu kolarzy. Maxime Monfort, Moreno Moser, Maximilian Schachman, Tejay Van Garderen i Antwan Tolhoeck wypracowali przewagę dobijającą nawet do trzech minut. Najbardziej zdeterminowany w tej grupie był Belg Monfort, który zdobył dwie premie górskie i dzięki tej zdobyczy przejmie różową koszulkę dla najlepszego górala.

W Rzeszowie zawodników przywitał deszcz, który znacznie utrudnił zadanie na ostrych zakrętach. Odczuł to Schachman, który najwyraźniej źle dobrał ogumienie i wypadł z trasy na jednym z wiraży. Niemiec musiał wymienić rower i przez to zgubił swoich kompanów i dołączył do peletonu. Na 11. kilometrze przed metą peleton dogonił uciekinierów, ale nie wszystkich. Solowy atak przeprowadził Tejay Van Garderen i odskoczył na kilkanaście sekund od reszty. Peleton ruszył za nim wściekle i dopadł go na dwa i pół kilometra przed metą.

Losy etapu rozegrały się na ostatnich metrach, gdzie popis sprinterski dali Danny Van Poppel, Luka Mezgec i Peter Sagan. Ostatecznie wygrał ten pierwszy, ale Sagan nie straci koszulki lidera.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3311 False 1 2017-08-02 13:30:00 True 30
Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: