SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Tour de Pologne: To ona pcha Rafała Majkę do sukcesów [ZDJĘCIA]

Tour de Pologne: To ona pcha Rafała Majkę do sukcesów [ZDJĘCIA]

04.08.2017, godz. 02:00
Rafał MajkA, żona, Magda
Rafał Majka z żoną Magdą foto:

Rafał Majka (28 l., Bora Hansgrohe) walczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej 74. Tour de Pologne, a w domu ściska za niego kciuki żona Magda. Przyjaciele kolarza twierdzą, że to właśnie urocza pani Majkowa stoi za największymi sukcesami brązowego medalisty z Rio i dwukrotnego zwycięzcy klasyfikacji górskiej Tour de France.

Do niedawna Magdalena zwykle czekała na Rafała na mecie wielkich tourów. Od kilku miesięcy dopinguje męża sprzed telewizora, bo opiekuje się córeczką, maleńką Mają.

- Spędzamy razem tylko około stu dni w roku. Dlatego kiedy skończy się sezon, nie myślimy o zagranicznych wojażach. Najlepiej odpoczywamy u siebie w Zegartowicach - opowiadała "Super Expressowi" Magda.

Młodzi poznali się w 2006 roku na weselu siostry Rafała. Od razu zaiskrzyło i od tej pory są nierozłączni. Kiedy Majka dopiero startował do wielkiej kariery, mieszkając we Florencji, wydawał majątek na telefony do ukochanej. - Związek na odległość tylko scementował naszą miłość. Tęskniliśmy do siebie i żyliśmy w oczekiwaniu na przyjazd Rafała do Polski - wspominała żona kolarza.

Magda i Rafał są jak dwie połówki. Oboje uwielbiają komedie, świetnie gotują i przede wszystkim nie potrafią przejść obojętnie wobec ludzkiej krzywdy. To szczerzy, uczciwi i skromni ludzie, których sukcesy i wielkie pieniądze zarabiane przez Majkę w ogóle nie zmieniły.

W porównaniu z pierwszymi zwycięstwami asa Bory jeszcze jedno pozostało takie samo, jak w dawnych czasach. Rafał na złamanie karku gna przez góry do mety, bo wie, że bez względu na wynik, jaki osiągnie, w nagrodę dostanie od ukochanej całusa.

Wielkie emocje na VI etapie. Majka wiceliderem wyścigu!

Kamil Stoch dopingował Rafała Majkę na Tour de Pologne

Komiczna sytuacja na Tour de Pologne. Z kolarzami ścigał się... kucyk!

Źródło: Kamil Kacperczyk
autor: Piotr Dobrowolski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: