SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport tour de pologne 2017 Trasa Tour de Pologne 2017 [MAPA WYŚCIGU]

Trasa Tour de Pologne 2017 [MAPA WYŚCIGU]

23.07.2017, godz. 14:34
Trasa Tour de Pologne 2017
Mapa Tour de Pologne 2017 foto: tourdepologne.pl

Już w sobotę 29 lipca kolarze wyruszą na trasę 74. edycji Tour de Pologne. W tym roku peleton czeka siedem etapów, a końcówka imprezy odbędzie się w górach. Udostępniamy mapę Tour de Pologne 2017. Czy zawodnicy pojawią się w Waszym mieście? Sprawdźcie sami. Zdradzimy tylko, że zawody rozpoczną się w historycznej stolicy Polski - Krakowie, a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej.

Tour de Pologne 2017 rozpocznie się 29 lipca. Pierwszego dnia zmagań peleton przejedzie 130 kilometrów. Zarówno start, jak i meta przewidziane są w Krakowie. Na trasie znalazła się także między innymi Kalwaria Zebrzydowska. Dzień później - prawdziwa gratka dla sprinterów! Na odcinku Tarnowskie Góry - Katowice, liczącym 142 kilometry, będą mogli oni dać pokaz swoich umiejętności. W niedzielę 30 lipca kolarze przejadą przez trzy lotne premie (Piekary Śląskie, Chorzów i Siemianowice Śląskie) oraz jedną specjalną (Bytom).

Tour de Pologne 2017: Wszystkie drużyny

Trzeci etap to 161 kilometry na trasie Jaworzno - Szczyrk. Start w mieście, które po roku przerwy wróci na mapę Tour de Pologne, będzie jedynym płaskim punktem odcinka. Z każdym kilometrem stawka wjedzie w coraz większe góry. Może to okazać się szczególnie męczące kolejnego dnia. Na czwartym etapie peleton pokona odcinek Zawiercie - Zabrze, który jednocześnie będzie najdłuższym w tegorocznym wyścigu. Walka rozegra się na 238 kilometrach.

Tour de Pologne 2017: Kiedy startuje i kończy się wyścig?

Piąty etap to Nagawczyna Rzeszów, liczący 130 kilometrów. Dla odmiany to najkrótszy odcinek tegorocznych zmagań kolarzy na TdP. Na przedostatnim etapie kolarze zaprezentują się fanom w stolicy polskich gór. W Zakopanem zaplanowany jest finisz 189-kilometrowego odcinka, który rozpocznie się w Wieliczce. Zmagania zakończą się 4 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej po niemal 132 kilometrach etapu.

Źródło: NOWA TV
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: